Zwierzęta padają ofiarami truciciela. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Maja 2020

Ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla turystów. Ktoś rozrzuca groźną substancję po lesie, padło już wiele zwierząt

Zwierzęta w okolicach Korczewa oraz Drohiczyna padają ofiarami trutki, ukrytej w pokarmie. To, co przekazało opinii publicznej Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków mrozi krew w żyłach. Poznaliśmy szokujące doniesienia o działaniach okrutnego truciciela.

W Polsce wciąż nie brakuje zwyrodnialców czerpiących przyjemność z cierpienia najróżniejszych zwierząt. Do grona zabiedzonych psów i kotów trafiła tym razem zwierzyna z Drohiczyna. Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków poinformowało, że mamy do czynienia z kimś groźniejszym od przeciętnego, sfrustrowanego właściciela bijącego swojego pupila. W okolicznych lasach ktoś masowo truje wilki oraz ptaki będące stałym elementem okolicznego krajobrazu.

Tomasz Sekielski zaskoczy wszystkich. Szykuje coś, czego nikt się nie spodziewał, chodzi o kolejną produkcję filmowąTomasz Sekielski zaskoczy wszystkich. Szykuje coś, czego nikt się nie spodziewał, chodzi o kolejną produkcję filmowąCzytaj dalej

Zwierzęta: Groźny truciciel bestialsko morduje okoliczne stworzenia

Jak informuje Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, trucizna używana przez groźnego zabójcę jest tak mocna, że powala padlinożerców konsumujących zatrutego osobnika. Mocna substancja nosi nazwę "karbofuran". Z doniesień PTOP wiemy, że jest ona przemycana razem z kawałkami boczku, który jest rozrzucany po pobliskim lesie będącym jednocześnie domem dla tamtejszej zwierzyny. Sytuacja ta jednak nie trwa od dziś. Cały proceder według mieszkańców obu gmin ciągnie się od co najmniej 2017 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Donald Tusk ukrywał przed światem tajemnice swojej przeszłości. Porażające fakty z życia
2. Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apeluje

Lokalne media oraz przedstawiciele gmin non-stop ostrzegają turystów oraz mieszkańców okolic, aby Ci uważali na swoje okoliczne zwierzęta. Ofiarami truciciela padają również bociany i psy z gospodarstw wiejskich. Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków wystosowało również oficjalne podziękowania do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, który umożliwił zidentyfikowanie środka, przez które umiera tamtejsza zwierzyna. Wciąż nie wiemy, kto stoi za tym haniebnym procederem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Pacjent wszczął awanturę w przychodni. Doszło do rękoczynów, jedna osoba ranna
  3. Rada Ministrów właśnie wprowadza zmiany, o których musicie wiedzieć. Chodzi o obostrzenia
  4. Tadeusz Rydzyk ma dzisiaj urodziny. Tak wyglądała jego kariera
  5. Episkopat namawia do chodzenia do kościoła. "Można wybrać inne dni tygodnia"
  6. Mają tylko kilka godzin na opuszczenie domu. Tłumy wyszły na ulice w zagranicznych miastach

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News