ZUS. Wikimedia Commons | Henryk Borawski
Źródło: Wikimedia Commons | Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Lipca 2020

ZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plus

ZUS postanowił o uruchomieniu specjalnej infolinii, która ma pomóc w wypłatach 500 plus na wakacje. Bon Turystyczny trafi do Polaków wkrótce. Już dziś od 8:00 można uzyskać pomoc na infolinii.

"500 plus na wakacje" to projekt, który ma pomóc polskiej branży turystycznej podnieść się po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z jego założeniami, każda rodzina pobierająca 500 plus miałaby otrzymać bon elektroniczny, umożliwiający zapłatę za usługi turystyczne realizowane na terenie kraju. Dodatkowo zyskają rodziny wychowujące osoby z niepełnosprawnościami. Dla tych beneficjentów państwo przekaże aż dwa razy więcej pieniędzy. Po aktywowaniu bonu będą oni mogli korzystać nie z 500 a z 1000 złotych.

W całym kraju właśnie ruszyły gigantyczne protesty. Polki i Polacy są zbulwersowani, ruszyli na uliceW całym kraju właśnie ruszyły gigantyczne protesty. Polki i Polacy są zbulwersowani, ruszyli na uliceCzytaj dalej

ZUS uruchamia infolinię

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował uruchomieniu infolinii w sprawie programu "500 plus na wakacje". - Od 24 lipca od godziny 8.00 pod numerem telefonu 22 11 22 111 będzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Ze specjalnej infolinii będzie można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl – poinformował ZUS w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6

Zakład poinformował również, że pracownicy infolinii będą wspierać osoby, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego a także wszytkie podmioty turystyczne, które chcą czerpać korzyści z rządowego programu. - Wyjaśnią wątpliwości dotyczące prawa do bonu, a także m.in. pomogą: aktywować bon, wysłać oświadczenia, zapłacić za pomocą bonu – dodaje ZUS.

Zrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceZrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceCzytaj dalej

Zgodnie z ustawą wprowadzającą program, Bon Turystyczny będzie dostępny w formie elektronicznego vouchera dostępnego przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jak oficjalnie informują przedstawiciele ZUS-u, beneficjenci nie muszą składać jakichkolwiek dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Konieczna będzie natomiast aktywacja. By jej dokonać, należy zalogować się do systemu ZUS oraz zaktualizować zawarte tam dane. Po ich aktualizacji nastąpi automatyczna aktywacja bonu oraz przesłanie jego numeru na telefon komórkowy lub pocztę email, podane w danych ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: RMF24