Centrala ZUS przy ul. Szamockiej 5 w Warszawie. fot. Wikimedia CommonsŹródło: fot. Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lutego 2021

ZUS ostrzega przed fałszywą korespondencją. Maile dotyczące m.in. niedopłaty składek to oszustwo

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. W minionych dniach część klientów otrzymała wiadomości o niedopłacie składek i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 godzin, wskazuje Interia. Zakład zaznacza, że informacje dotyczące rozliczeń składkowych nie nadchodzą drogą mailową.

Jak wskazuje portal, fałszywa korespondencja, która dotarła do klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, została wysłana z adresu: alert@zus.pl.

ZUS przypomina, że informacje o rozliczeniach składkowych nie są wysyłane za pośrednictwem maila. Korespondencja elektroniczna nie służy ponadto do rozsyłania informacji o nadpłatach oraz ewentualnych wezwaniach do zapłaty.

ZUS ostrzega przed oszustami

Przedstawiciele Zakładu wskazują, że droga elektroniczna służy jedynie do kontaktu z tymi klientami, którzy wybrali tę formę i posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych.

ZUS zwraca uwagę, by pod żadnym pozorem nie odpowiadać na wspomniane maile, jak również nie otwierać zawartych w nich załączników. W przeciwnym wypadku klienci narażą się na zainfekowanie komputera, co może zaowocować zapewnieniem oszustom dostępu do wrażliwych danych.

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiWiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiCzytaj dalej

Osoby mające wątpliwości dotyczące otrzymanej korespondencji powinny skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przekazuje Interia.

Możliwy jest również kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00, bądź skorzystanie z oficjalnego adresu e-mail: cot@zus.pl.

źródło: Interia.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-