ZUS. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 18 Kwietnia 2020

ZUS pilnie apeluje, aby nie popełniać tego błędu. Można stracić pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej

ZUS alarmuje: Polacy składają wadliwe wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. Urząd wskazuje najpopularniejsze błędy popełniane przez wnioskujących.

Ponad milion wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ciągu ostatnich tygodni. Wraz z tak dużą ilością wniosków pojawił się również problem ich błędnego wypełniania. Prezentujemy najczęściej popełniane błędy oraz informacje jak się ich ustrzec.

Tajemnice ojca Kaczyńskich. Nieznane fakty ujrzały światło dzienneTajemnice ojca Kaczyńskich. Nieznane fakty ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

ZUS: uwaga na błędne wnioski

Jak wskazuje rzecznik urzędu, Paweł Żebrowski najpopularniejszym błędem jest niepodpisanie wniosku. Tak proste niedopatrzenie skutkuje koniecznością uzupełnienia i bardzo przedłuża rozpatrywanie oraz wypłatę świadczenia. Bardzo często przedsiębiorcy dopisują niepotrzebne informacje we wnioskach w różnych miejscach. Zdarzają się również przypadki, że zamiast wynagrodzenia miesięcznego wpisywana jest stawka godzinowa lub błędny numer rachunku bankowego.

Błędem jest również wysyłanie wniosków o pomoc na skrzynkę mailową zakładu. To także jest błąd. Zdaniem rzecznika takie wnioski nie będą rozpatrywane, należy więc złożyć je we właściwy sposób, czyli za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, listownie lub wrzucić wypełniony wniosek do skrzynki w oddziale. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronkę dziś w nocy czeka oblężenie. Właśnie ogłoszono ofertę, jakiej jeszcze nie było
2. Jeden z największych festiwali muzycznych odwołany. Organizatorzy podali nową datę

Zdarzają się też zabawne błędy. Niektórym zdarza się podpisywanie imieniem i nazwiskiem z wzorów  Udostępniliśmy na stronie internetowej wzór poprawnie wypełnionego wniosku, który jest podpisany Janem Kowalskim. Niestety, niektóre osoby przepisują wzór bezrefleksyjnie – podaje rzecznik.

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 spowodowała trwający nadal globalny kryzys finansowy. Przerwane łańcuchy dostaw, zamknięte sklepy i centra dystrybucji oraz efekt kuli śniegowej wywołany spadkiem popytu, skutkują ogromnymi problemami finansowymi wielu firm. Zdaniem ekspertów bez szybkiej i skutecznej pomocy upadną tysiące zakładów pracy w całej Polsce. 

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: fakt.pl