ZUS nie udostępnia każdemu oferowanego przez rząd bonu turystycznego.. (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Września 2020

Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

ZUS najwyraźniej nie udostępnia każdemu oferowanego przez rząd bonu turystycznego. Choć w teorii przysługuje on na każde dziecko, niezależnie od progu dochodowego, część rodziców zwróciła uwagę, że ma problem z pobraniem go z systemu internetowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS bierze udział w procesie odbioru oferowanego przez rządzących bonu turystycznego. Ten, jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej gov.pl, ma w praktyce służyć jako "nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19". Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko, które nie przekroczyło 18. roku życia, a także jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, wynoszące 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Dino rośnie w siłę i przebiło już nawet największe firmy. O co chodzi?Dino rośnie w siłę i przebiło już nawet największe firmy. O co chodzi?Czytaj dalej

ZUS źródłem problemów przy odbiorze bonu turystycznego

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także na kolonii lub obozie harcerskim, obozie sportowym bądź rekreacyjnym. Warto przypomnieć, że rodzice dzieci, którzy nie wykorzystali go w minione wakacje, mają na to czas do końca marca 2022 roku. Rządzący zaznaczali, że z elektronicznego bonu skorzystać będzie mogło około 6 milionów dzieci.

Kotlet schabowy wychodzi zbyt twardy? Jeden prosty trik sprawi, że stanie się miękki i soczystyKotlet schabowy wychodzi zbyt twardy? Jeden prosty trik sprawi, że stanie się miękki i soczystyCzytaj dalej

Jak donosi jednak serwis internetowy radia RMF FM, część rodziców zgłasza kłopoty z pobraniem bonu, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Problemy wynikają z faktu, że przysługuje on tym rodzicom, którzy jednocześnie pobierają inne oferowane przez rząd świadczenie, między innymi korzystając ze sztandarowego projektu PiS – 500 plus.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

Portal rmf24.pl zwraca uwagę, że w przypadku, w którym to matka dziecka formalnie pobiera 500 plus, tylko ona dostanie możliwość pobrania bonu turystycznego za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Jego pobranie przez ojca dziecka okaże się niemożliwe. Rzecz przedstawia się analogicznie w przypadku, gdy to ojciec dziecka pobiera świadczenie. Wówczas niemożliwe będzie pobranie bonu przez matkę.

Natrafiwszy na przeszkodę po zalogowaniu na stronę ZUS, problem powinno rozwiązać ponowne zalogowanie się na konto współmałżonka. "Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu", poinformowano na stronie gov.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcji

Źródło: rmf24.pl / gov.pl