Martwy żubr z odciętą głową znaleziony na Pomorzu
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Listopada 2019

Myśliwi nie znają granic? Znaleziono żubra bez głowy

Żubr, znaleziony przez spacerowiczów, miał odciętą głowę i rany postrzałowe. Czy brutalność i głupota polskich myśliwych nie zna granic?

Na zwłoki żubra z odciętą głową natknęli się ludzie specerujący wczoraj wieczorem w miejscowości Dąbrówno na Pomorzu, w powiecie słupskim. Istnieje prawdopodobieństwo, że został brutalnie zabity przez myśliwych. Trwają poszukiwania sprawców przez słupską policję.

– Wszystko wskazuje na to, że zwierzę zginęło z ręki człowieka. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. W tuszy żubra funkcjonariusze ujawnili przestrzeliny. Zarówno głowa jak i tusza zwierzęcia zostały zabezpieczone do dalszych badań - mówi dla RMF FM Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji.

Jeden z uratowanych tygrysów przeżył wyjątkową gehennę. Zoo w Poznaniu ujawniaJeden z uratowanych tygrysów przeżył wyjątkową gehennę. Zoo w Poznaniu ujawniaCzytaj dalej

Żubr został brutalnie zamordowany

Jak podaje RMF24.pl, według nieoficjalnych informacji żubr miał co najmniej dwie rany postrzałowe. Dalsze śledztwo i badania mają ustalić, czy żubr żył w chwili odcinania mu głowy. Ustalane będzie także z jakiej broni zostały oddane strzały.

– Ustalamy, czy w chwili tego zdarzenia były polowania. Jeżeli okaże się, że odbywały się polowania, będziemy zabezpieczać dokumentację i przesłuchiwać kolejnych świadków. Nasze czynności zmierzają do ustalenia sprawcy lub sprawców - informuje dla RMF Sadurska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ujawniono cennik usług pogrzebowych w jednej z parafii. Drogo?

2. Jerzy Owsiak nagłaśnia tragedię w jednym z polskich szpitali. Rusza na pomoc

3. W przyszłym roku nie każdy otrzyma 500 plus. Powodem wzrost emerytur

4. 9 lat składek to za mało, żeby pójść na urlop w 8. miesiącu ciąży. Skandaliczna decyzja