Żubr. East News
Źródło: East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 7 Września 2020

Coś zaszeleściło między drzewami. 61-latek rozejrzał się i zobaczył żubra szarżującego w jego stronę. Miał tylko chwilę na reakcję

Puszcza Białowieska to miejsce, w którym mamy największą szansę na spotkanie żubra w Polsce. Żyje tam niemal 800 osobników. W poniedziałek rano groźne spotkanie z żubrem przeżył 61-letni mężczyzna. Został poważnie poturbowany.

Mężczyzna, który wynajmował kwaterę w Białowieży wyszedł rano na poranny spacer po lesie. Tuż na jego skraju spotkał agresywnego żubra, który szarżował prosto na niego.

Obrazy WTV"Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisamiCzytaj dalej

Mężczyzna zaatakowany przez żubra

Zwierzę wybiegło z młodego lasu i zaatakowało 61-latka. Mężczyzna zdołał o własnych siłach wrócić do ośrodka turystycznego, gdzie wynajmował nocleg. Natychmiast wezwano do niego karetkę, która zawiozła go prosto do szpitala. Według nieoficjalnych informacji, które udało się uzyskać stacji Polsat News, żubr zaatakował mężczyznę w nogi i brzuch, powodując poważne obrażenia ciała. Leśnicy wciąż szukają agresywnego żubra. Należy sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania zwierzęcia.

Warszawa: ludzie usiedli na ulicy, mają już dość. Policja natychmiast interweniujeWarszawa: ludzie usiedli na ulicy, mają już dość. Policja natychmiast interweniujeCzytaj dalej

Żubry to łagodne zwierzęta

Dyrektor PN Michał Krzysiak w rozmowie z Polsat News wyjaśnił, że to musiał być nagły wypadek. Oznajmił, iż żubry zazwyczaj omijają ludzi. „Nie starają się wejść z nimi w bliską konfrontację. Aby tak się stało, musi dojść do sytuacji patowej” – tłumaczy Krzysiak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 99 groszy i już się najadasz, klienci Biedronki przecierają oczy ze zdumienia. Od dziś rozpoczęła się niebywała fiesta 2. Cudowny, niebywały wysyp grzybów w jednym województwie, efekt pojedynczej wyprawy. Pani Dorota miała niebywałe szczęście 3. Kiedy solisz rosół - na początku czy pod koniec gotowania? W zależności od odpowiedzi smak zupy może się diametralnie zmienić

Dodał również, że przypadek 61-latka to nieszczęśliwa sytuacja: „Tam, gdzie był mężczyzna, jest mnóstwo młodych drzew. On musiał nieszczęśliwie „wejść” na to zwierzę, mogli przy tym wzajemnie się nie widzieć do ostatniej chwili” – oznajmił dyrektor Parku Narodowego. Puszcza Białowieska jest zamieszkiwana przez ponad 800 osobników żubra. W ostatnim roku, dzięki pomocy leśników i wolontariuszy urodziło się 70 młodych żubrów.

Źródło: [Polsat News]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mało kto wie, a od piątku jest nowa kara. Ty też możesz zapłacić 500 zł mandatu
  2. Ogrom policji w centrum Warszawy. Protestujący zablokowali ulicę, funkcjonariusze wynosili ich na chodnik
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone