ZTM. Kontakt TVN24Źródło: Kontakt TVN24
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Maja 2020

Dantejskie sceny w warszawskim autobusie. Mężczyzna dostał szału, bo zwrócono mu uwagę, że pies nie ma kagańca

ZTM w Warszawie potwierdziło, że wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do incydentu w autobusie linii 186. Mężczyzna, który został poproszony o założenie swojemu psu kagańca wpadł w szał. Wielokrotnie ubliżał kierowcy, groził mu a także kopał w drzwi autobusu.

Kierowca ostatecznie nie zdecydował się na wezwanie policji jednak poinformował centralę o całym zajściu. Nagranie z incydentu obiegło sieć. 

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

ZTM komentuje zajście

Film przedstawiający agresywne zachowanie pasażera został nagrany przez panią Małgorzatę - Pasażer wsiadł z psem, zwierzę nie miało kagańca. Kierowca upomniał pasażera, że ten kaganiec powinien być. Mężczyzna słysząc to zaczął zachowywać się agresywnie, ubliżał kierowcy. Potem wysiadł i skopał autobus - komentuje autorka nagrania. 

Na filmie widać, że mężczyzna awanturował się także po tym jak już założył psu kaganiec. Groził również kierowcy, któremu powiedział "pojadę następnym, a ciebie znajdę po drodze". Po wyjściu z autobusu odszedł od pojazdu lecz po chwili z olbrzymią agresją ruszył w kierunku przodu autobusu. Kilkukrotnie kopnął w drzwi. Odpuścił dopiero gdy kierowca zagroził, że wezwie policję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Incydent skomentował Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. - Mieliśmy zgłoszenie o agresywnym pasażerze w autobusie 186 na rondzie Zesłańców Syberyjskich o godzinie 11.20. Brygada pozostała na trasie bez straty czasowej, tzn. nie było zatrzymania, ani opóźnienia z tego powodu. Nie mamy informacji, czy operator, czyli firma obsługująca tę linię zgłaszała wydarzenie na policję - przekazał w rozmowie z TVN24 Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Firma Arriva, która jest operatorem linii 186 wypowiedziała się na ten temat - Ze względu na to, że mężczyzna wysiadł i oddalił się z przystanku, kierowca nie zdecydował się na wezwanie policji. Przekazał tylko informację o incydencie naszej centrali. Autobus nie został uszkodzony - poinformowała firma. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić

Źródło: Kontakt TVN24