Toph, tygrys uratowany przez Zoo w Poznaniu
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Listopada 2019

Piękne! Tygrysy z Poznania na forum europejskim, rozpoczęto debatę

Zoo w Poznaniu zyskało rozgłos po bohaterskiej akcji pracowników ogrodu, którzy uratowali z przygranicznego Koroszczyna, ocalałe z transportu tygrysy. Zwierzęta trzymane były w skandalicznych warunkach, jedno z nich zmarło. Gdyby nie szybka reakcja dyrektorki ogrodu, Ewy Zgrabczyńskiej, najprawdopodobniej nigdy nie trafiłyby do docelowego miejsca żywe.

Sprawą "Nieumarłych", jak nazywa swoich podopiecznych Zgrabczyńska, żyła cała Polska i Włochy, skąd transportowane były zwierzęta. Teraz o tygrysach usłyszeć mogła cała Europa. Wszystko dzięki udziałowi przedstawicieli poznańskiego ogrodu w konferencji "Breaking Point: Solving the european wildlife rescue crisis".

Dantejskie sceny na fermie futerkowej. Aktywiści proszą o pomoc, właściciel próbuje tuszować sprawęDantejskie sceny na fermie futerkowej. Aktywiści proszą o pomoc, właściciel próbuje tuszować sprawęCzytaj dalej

Zoo w Poznaniu reprezentowane na europejskiej konferencji

Spotkanie miało miejsce w Parlamencie Europejskim i dotyczyło "kryzysu związanego z przemytem, nielegalnym posiadaniem zwierząt dzikich i problemami z ich azylowaniem". Reprezentanci ogrodu opowiedzieli o tygrysach i apelowali o zaostrzenie praw, chroniących zwierzęta przed cierpieniem.

- Nasz głos dla ocalenia tygrysów oraz wprowadzenia dodatkowych regulacji ochrony zwierząt przed takimi transportami śmierci, a obowiązujących na poziomie UE, i wprowadzenie zakazu widowisk cyrkowych był wyjątkowo mocny: pokazaliśmy Nieumarłych. Dyrektor Zgrabczyńska zaapelowała o natychmiastowe rozpoczęcie procedur prawnych oraz o pomoc Komisji Europejskiej - informuje zoo na swoim fanpage`u.

Zoo w Poznaniu chwali się udziałem w europejskiej konferencji

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kolejne problemy dyrektorki zoo w Poznaniu. Otrzymała absurdalny zarzut karny

2. Nieprawdopodobne. Kot uratował dziecko przed groźnym wypadkiem