Żona Jacka Kurskiego niechętnie udziela się w mediach, nawet wobec drugiego ślubu polityka PiS.. wikipedia/Piotr VaGla WaglowskiŹródło: wikipedia/Piotr VaGla Waglowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

O pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktów

Była żona Jacka Kurskiego niechętnie udziela się w mediach, mimo usilnych starań tychże, by kobieta skomentowała drugi ślub kościelny polityka Prawa i Sprawiedliwości. I choć sprawa ponownego stanięcia przed ołtarzem przez Kurskiego została szeroko opisana przez niemal wszystkie redakcje, nadal stosunkowo niewiele wiadomo o jego pierwszej żonie.

O drugim ślubie Jacka Kurskiego pisaliśmy już kilkakrotnie. Przypomnijmy, że w miniony weekend były już prezes Telewizji Polskiej po raz drugi stanął przed ołtarzem, tym razem z panią Joanną. Przypomnijmy, że pierwszą żoną polityka Prawa i Sprawiedliwości była Monika Kurska, a związek zakończył się rozwodem w 2015 roku. Rozwód był jednak tylko cywilny – Kościół katolicki nie przewiduje podobnej ewentualności.

Media dotarły do nieznanych faktów o córce Kurskiego. Poszła w ślady Kingi Dudy?Media dotarły do nieznanych faktów o córce Kurskiego. Poszła w ślady Kingi Dudy?Czytaj dalej

Żona Jacka Kurskiego milczy

By Kurski ponownie mógł zostać panem młodym, konieczne okazało się zatem unieważnienie małżeństwa. Mimo że para posiada trójkę dzieci (29-letniego Antoniego, znanego również jako Zbigniew, o którym pisaliśmy wczoraj, 26-letnią Zuzannę i 13-letniego Olgierda) skomplikowany proces przebiegł stosunkowo szybko. Na niespotykane dotąd tempo w rozmowie z serwisem Plejada zwrócił uwagę choćby Mateusz Hładki.

– Nie możemy nie odnotować faktu, że pojawiają się pewne głosy oburzenia w opinii publicznej. To nie są głosy hejterskie. Zadziwiające jest to tempo, w jakim udało się ten rozwód kościelny uzyskać, więc na pewno sprawa budzi kontrowersje – zaznaczył wówczas związany z TVN-em dziennikarz.

ABC News: Papież Franciszek podjął zaskakującą, przełomową decyzję. Całkowicie odmieni oblicze ślubów, ale jest haczykABC News: Papież Franciszek podjął zaskakującą, przełomową decyzję. Całkowicie odmieni oblicze ślubów, ale jest haczykCzytaj dalej

Po rozwodzie małżeństwa Kurskich pojawił się problem dotyczący opieki nas wspomnianą powyżej trójką dzieci. Antoni stanął po stronie swej matki, podczas gdy 26-letnia Zuzanna miała poprzeć polityka Prawa i Sprawiedliwości. W sprawie małoletniego Olgierda toczył się zaś spór o zaległe alimenty, o zapłatę których upominała się Monika Kurska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Blisko 76 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł

– Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie do małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie. Życzę powodzenia Jackowi w jego dalszej karierze politycznej – mówiła wówczas w rozmowie z "Faktem" pierwsza małżonka byłego szefa TVP.

Po rozwodzie Monika Kurska miała skupić się na karierze nauczycielki. Serwis Plejada zwraca uwagę, że przed kilkoma laty nieoficjalnie mówiło się jednak o jej możliwym starcie do Sejmu. Do sprawy odniósł się wówczas sam Jacek Kurski. – Trudno mi uwierzyć w wiadomości o jej starcie. Nigdy nie wykazywała chęci do polityki. (...) Ale każdy ma prawo do zmiany stanowiska i życzę jej jak najlepiej, samych sukcesów – mówił w rozmowie z "Faktem", cytowany przez wspomniany portal.

Monika Kurska nie zdecydowała się ustosunkować do drugiego ślubu jej byłego męża, konsekwentnie unikając wystąpienia w mediach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: na miejscu pojawili się ludzie w kombinezonach, doszło do niebezpiecznej sytuacji
  2. Morawiecki: Polska największym beneficjentem Funduszu Spójności
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Są ofiar. Tragedia w górach. Smutne wieści ze świata

Źrodło: plejada.pl