Żona i jej obowiązki wobec męża według intercyzy (zdjęcie ilustracyjne). needpix.com/jairoflashŹródło: needpix.com/jairoflash
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Lutego 2020

Fundacja publikuje wzór intercyzy przedmałżeńskiej. Żona gotuje posiłki i nie pracuje poza domem

Żona we wzorze intercyzy przedmałżeńskiej opublikowanej przez Fundację Ojców Pokrzywdzonych Przez Sądy ma w pełni podlegać władzy męża. W dokumencie jest mowa o niepodejmowaniu pracy zawodowej poza domem, konieczności gotowania oraz zaspokajania potrzeb małżonka przez kobietę.

Wzór szokującej intercyzy przedmałżeńskiej znajdziemy na stronie Fundacji Ojców Pokrzywdzonych Przez Sądy. Mąż i żona (dla przykładu podpisani jako Roman Nowak i Barbara Kowalska) zobowiązują się przestrzegać szeregu absurdalnych zapisów.

"Po urodzeniu dziecka i kolejnych dzieci, Barbara Kowalska do 3-ego roku życia dzieci, będzie opiekować się nimi nie pracując poza domem. Roman Nowak zobowiązuje się, do pokrywania kosztów utrzymania rodziny w tym okresie na poziomie adekwatnym do jego zarobków", czytamy w punkcie drugim. Dalej jest już tylko ciekawiej (i straszniej).

Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?Czytaj dalej

Żona może odmówić współżycia tylko w określonych przypadkach

Według intercyzy "Roman Nowak" będzie decydował m.in. o wyborze przedszkola i szkół dla dzieci do ich pełnoletności, wyborze miejsca wakacji czy miejsc przyjęć, kina, teatru i innych miejsc kulturowych. Dokument zastrzega jednak, że choć decyzja należy do męża, powinien on "skonsultować" ją z żoną.

W § 10 przeczytamy: "Rodzina będzie spożywać posiłki razem, przygotowane przez Barbarę Kowalską. Tylko w uzasadnionych przypadkach, może rodzina niekompletna spożywać posiłki". Kolejny punkt głosi, iż "kary i nagrody dla dzieci stosuje Roman Nowak, według swojego uznania". Nie musimy chyba dodawać, że według dokumentu domem zajmować ma się kobieta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Niewypowiedziany absurd wspomnianej intercyzy rozpoczyna się od punktu 12. Oto on:

"Jeżeli po zawarciu związku małżeńskiego, okazało by się, że jeden z małżonków ma inną orientację seksualną, niż orientacja heteroseksualna, zapłaci drugiemu małżonkowi odszkodowanie w wysokości 100.000zł i rozwód będzie orzeczony z wyłącznej jego winy. Dzieci będą powierzone rodzicowi który nie zmienił orientacji seksualnej"

Kara w wysokości 100 tys. zł ma obowiązywać również w przypadku, gdy jeden z małżonków wystąpi o rozwód w przypadku niezłamania umowy przedmałżeńskiej przez drugiego małżonka oraz gdy skrytykuje partnera po rozstaniu. Jak czytamy "po rozstaniu mąż jak i żona do końca życia nie będą mogli mówić negatywnie o swoim byłym partnerze".

Intercyza reguluje również zasady współżycia seksualnego między małżonkami. Z dokumentu dowiemy się, że "mąż ma obowiązek współżyć seksualnie z żoną niemniej jak trzy razy w tygodniu" oraz że "żona będzie mogła odmówić mężowi współżycia seksualnego, gdy mąż będzie chciał współżyć seksualnie więcej niż trzy razy w tygodniu".

Na koniec garść nieco "zabawniejszych" absurdów: mąż ma decydować o wyborze programu TV, a kobieta "zobowiązuje się do: noszenia długich włosów minimum do ramion, i co najmniej w każdą niedzielę i święta będzie chodzić w sukienkach podczas trwania małżeństwa".

Całość niewiarygodnego wprost dokumentu dostępna jest pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  2. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów