Złotoryja.. Wikimedia Commons/Bazie (CC BY-SA 3.0 PL)Źródło: Wikimedia Commons/Bazie (CC BY-SA 3.0 PL)
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 15 Lutego 2021

Złotoryja. Bezdomni podczas mszy zaczęli spożywać trunki wysokoprocentowe. Konieczna była interwencja policji

Złotoryja. Podczas odbywającego się nabożeństwa wierni zauważyli dwóch bezdomnych mężczyzn. Zwrócili uwagę, że spożywali oni alkohol w trakcie mszy. Mimo prób interwencji na miejscu musiała zjawić się policja.

  • Dwie osoby bezdomne pojawiły się na mszy w kościele w w Złotoryi
  • Bezdomni mężczyźni spożywali trunki wysokoprocentowe podczas nabożeństwa
  • Do akcji musiała wkroczyć policja

W kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi trwała msza. Nagle uwagę wiernych zwróciło zachowanie dwóch bezdomnych mężczyzn. Okazało się, że spożywali oni alkohol podczas nabożeństwa. Wierni próbowali wpłynąć na ich zachowanie, jednak spotkali się z agresywnym zachowaniem i usłyszeli wulgaryzmy w swoją stronę. 

Zgromadzeni postanowili wezwać na miejsce policję, ponieważ zaczęło robić się niebezpiecznie. Mężczyźni podnosili głos i obrzucali wyzwiskami wszystkich zebranych.

Lawina w Karkonoszach porwała dwie osoby, jedna z nich nie żyje. Akcja ratowników GOPRLawina w Karkonoszach porwała dwie osoby, jedna z nich nie żyje. Akcja ratowników GOPRCzytaj dalej

Złotoryja. Bezdomni spożywali alkohol podczas mszy

Policja wyprowadziła nietrzeźwych mężczyzn, zgłaszając także wniosek do sądu o ukaranie za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Funkcjonariusze nie byli jednak zdziwieni wezwaniem. Kościół w Złotoryi jest otwarty przez cały dzień, przez co wielu ludzi bez dachu nad głową korzysta ze świątyni, aby się ogrzać. Zdarza się, że kościół jest także miejscem noclegu wielu osób bezdomnych czy też miejscem, w którym załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. 

Księża z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi apelowali do wiernych, z prośbą o pomoc w tej sprawie. Problem jest poważny, a takie sytuacje nie są jednostkowe, a notoryczne. 

"Od grudnia systematycznie tzw. element złotoryjski w kościele urządza sobie libacje alkoholowe. Kilkukrotnie nastąpiły próby kradzieży. Kradną świeczki w świecznikach i świece ołtarzowe. Pijani śpią na ławkach i w konfesjonałach (…). Próbują zrobić noclegownię z kościoła oraz zanieczyszczają kościół" - czytamy wypowiedź księży na łamach "Gazety Złotoryjskiej".

Obecny stan rzeczy nie zachęca jednak duchownych do zamknięcia kościoła w trakcie dnia. Jedyna decyzja, jaką podjęli to zamknięcie na klucz wszystkich konfesjonałów. Według doniesień lokalnej prasy kościół nie jest jedynym miejscem, w którym bezdomni szukają schronienia. 

Źródło: Wirtualna Polska, Gazeta Złotoryjska 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: