Zenek Martyniuk ma na swoim koncie hity, które tak naprawdę nie do końca są jego? Zaskakujące porównania i podobieństwo.. youtube.com/tvpvod
Źródło: youtube.com/tvpvod
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Grudnia 2019

Największe hity Zenka Martyniuka są plagiatami? Porażające podobieństwo

Zenek Martyniuk, czyli ulubieniec Telewizji Polskiej i fanów muzyki discopolowej, ma na swoim koncie hity, które są tak naprawdę plagiatami? Tak wynika z porównań przeprowadzonych w programie "Gdzieś to już słyszałem" RMF FM. Te piosenki są do siebie zaskakująco podobne!

W 87. odcinku programu "Gdzieś to już słyszałem" RMF FM prowadzonego przez Jacka Tomkowicza, pod lupę wzięty został Zenek Martyniuk i kilka jego przebojów, które, jak się okazuje - nie do końca są jego. Król disco polo, królem coverów?

Każdy, żyjący w latach 90. zna jej kultowy przebój. Wystąpi na Sylwestrze Marzeń TVPKażdy, żyjący w latach 90. zna jej kultowy przebój. Wystąpi na Sylwestrze Marzeń TVPCzytaj dalej

Zenek Martyniuk ma na swoim koncie hity, które nie do końca są jego. Szok!

W programie "Gdzieś to już słyszałem" pod lupę brane są znane polskie i zagraniczne piosenki, które są łudząco podobne do innych mniej lub bardziej znanych piosenek. W głowie rodzi się wtedy pytanie - czy jest to tylko zwykły przypadek, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy? A może autor za bardzo zainspirował się danym utworem, ale wcale nie miał zamiaru jego kopiować, jednak nieszczęśliwie w efekcie wyszło jak wyszło? Tym razem pod lupę zostały wzięte największe hity Zenka Martyniuka.

Pierwszy utwór, porównany z innym, to bardzo popularna "Moja gwiazda" Akcentu, czyli zespołu Martyniuka. Piosenka pochodzi z roku 2001 i została porównana z piosenką pt. "Tavo Bucinys" z roku 1997, zespołu Miledi. Refreny tych dwóch utworów są do siebie łudząco podobne, jeśli chodzi muzykę i jej melodię, rytm.

Kolejną piosenką grupy Akcent jest "Pragnienie miłości" z 2004 roku, którą w programie zestawiono z piosenką rosyjskiej grupy Valdai z 2001 roku. Podobieństwo jest również uderzająco podobne i wyraźnie słyszane. Kilka kolejnych utworów Martyniuka także zostało porównanych z innymi piosenkami naszych braci ze wschodu i rzeczywiście też są do siebie podobne. Czyżby ich twórczość faktycznie miała wpływ na twórczość zespołu Zenona Martyniuka?

I kolejne zaskoczenie wyjawione w programie - mało kto wie, że przebój Akcentu pt. "Królowa nocy" z 1998 roku w oryginale należy do grupy Mefis. Piosenka została nagrana w 1989 roku, czyli 9 lat wcześniej i nosi taki sam tytuł.

Zestawienie kończy porównanie piosenki Akcentu z 1994 roku pt. "Za nami miłość", z muzyką z Ojca Chrzestnego - Nino Rota utwór pt. "Love theme from the godfather" z 1972 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Ogłoszenie o pracę w TVP podbija sieć. Telewizja nie świeci przykładem

4. Radio Maryja histerycznie próbuje ratować Rydzyka. Przestraszył się papieża Franciszka?

5. Psiak nie miał wypadku, taki się urodził. Miał wiele szczęścia trafiając na cudownych ludzi

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala