Zenek pokazał dom swojej mamy. vod.tvp.plŹródło: vod.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 3 Grudnia 2020

Zenek Martyniuk pławi się w luksusach, podczas gdy jego starsza mama mieszka w takich warunkach. Brak słów

Zenek Martyniuk był gościem w programie TVP "Sprawa dla reportera". Przedstawił Elżbiecie Jaworowicz swoją mamę i oprowadził po domu, w którym mieszka. Okazuje się, że artysta, który cieszy się pokaźnym majątkiem, nie zapewnił swojej mamie zbyt dobrych warunków do życia.

  • Zenek Martyniuk był gościem "Sprawy dla reportera"
  • W programie pokazał dom, w którym mieszka jego matka
  • Internauci byli oburzeni warunkami, w jakich żyć musi kobieta

Zenek Martyniuk zaprosił widzów "Sprawy dla reportera" do domu swojej mamy w Gredelach. Widok posiadłości wywołał wśród wielu widzów oburzenie. 

Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze towarzyszyli mu w drodzeSmutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze towarzyszyli mu w drodzeCzytaj dalej

Mama Zenka Martyniuka

Gredele to niewielka wieś znajdująca się w województwie podlaskim, w powiecie bielskim. Od Białegostoku dzieli ją niecałe 60 km. Niezwykle malowniczy teren, pośród lasów zapewnia mieszkańcom życie w bliskości z przyrodą, a przede wszystkim spokój

To właśnie w Gredelach w 1969 r. na świat przyszedł niekwestionowany król muzyki disco polo, Zenek Martyniuk. Liderowi zespołu Akcent od pierwszych lat życia towarzyszyła muzyka, której uczyć go mieli wujkowie, będący członkami wiejskich kapel. 

W rodzinnej wsi wokalisty wciąż mieszka jego matka, która zajmuje tam niewielki domek. Zenek Martyniuk był gościem odcinka "Sprawy dla reportera", w którym postanowił oprowadzić Elżbietę Jaworowicz oraz widzów TVP po posiadłości.

Choć wielu mogłoby wydawać się, że majętna gwiazda zapewni swojej matce niezwykle wysoki poziom życia, okazuje się, że kobieta nie żyje w najlepszych warunkach. Otoczenie starych mebli i azbestowy dach pokrywający jeden z budynków przed domem to tylko niektóre z elementów, jakie zobaczyć mogli widzowie TVP. 

Czy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzytaj dalej

Kiepskie warunki 

Zenek Martyniuk to jeden z najpopularniejszych muzyków disco polo, przeżywający swój renesans od czasu zajęcia przez Jacka Kurskiego fotela prezesa TVP. Polityk PiS jest jednym z największych adoratorów muzyki zespołu Akcenti chętnie gości go w swojej telewizji. 

Wokalista nie należy do najbiedniejszych osób na polskiej scenie muzycznej. Jakiś czas temu w mediach podziwiać mogliśmy jego luksusowy dom. Gra też ogromną ilość niezwykle dochodowych koncertów. W rozmowie z Party menedżer artysty przyznał, że Martyniuk potrafi dać kilkaset występów rocznie

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Co do kwot, to nie mogę się wypowiadać. Powiem za to, że faktycznie Zenek rocznie daje od 200 do 300 koncertów - twierdził menedżer w rozmowie z Party. 

Kalkulacja nie powinna być trudna, gdy zaznaczymy, że wg. ustaleń powyższego portalu, jeden występ artysty kosztuje ok. 25 000 zł. Tym bardziej dziwią niezwykle skromne warunki, w jakich musi żyć matka artysty. W programie Elżbiety Jaworowicz widzowie ujrzeć mogli m.in. piec kaflowy oraz wyjątkowo stare meble. Przed posesją znajduje się także budynek, którego dach wykonany jest z azbestu. 

Wiele osób było oburzonych takim stanem rzeczy. Komentatorzy uważają, że majętnego wokalistę stać na to, by skutecznie poprawić warunki życia swojej matki

Zdjęcie wyróżniające jest screenem z programu "Sprawa dla reportera" (26.11.2020), dostępnego w serwisie TVP VOD (vod.tvp.pl)

Agata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się częstoAgata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się częstoCzytaj dalej

źródło: se.pl, party.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: