Zdrowie Mateusz Morawiecki. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 13 Marca 2020

Ważna konferencja Mateusza Morawieckiego. "Granice zostaną tymczasowo przywrócone"

Zdrowie Polek i Polaków powinno być obecnie priorytetem dla każdego z nas. Jego temat został podjęty podczas ostatniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział także minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Zdrowie publiczne zostało narażone przez nadejście do Polski wirusa z Wuhan. Rządzący pracują obecnie nad wprowadzaniem stosownych zmian (w tym prawnych), mających w jak największym stopniu ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. To właśnie tematu wirusa dotyczyła oczywiście konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Paraliż kolejnego szpitala w Polsce. Jeden z lekarzy zakażonyParaliż kolejnego szpitala w Polsce. Jeden z lekarzy zakażonyCzytaj dalej

Zdrowie Polaków w trudnej sytuacji

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

Morawiecki podkreślił, że państwo musi zahamować szybki wzrost liczby zachorowań. Dodał, iż krajowe służby są gotowe do działania. Podziękował także pracownikom służby zdrowia, którzy "robią wszystko, aby odpowiednio opiekować się Polakami".

Później premier przekazał, że "granice zostaną tymczasowo przywrócone". Powrócą na nie bowiem kontrole. Wszyscy Polacy wracający do kraju będą poddawani kwarantannie. Od niedzieli zostaną zatrzymane wszystkie loty, ale także ruch autobusowy, kolejowy i samochodowy. Granice zostaną więc realnie zamknięte na obcokrajowców. Obywatele będą jednak mieli jeszcze możliwość powrotu do kraju. Całościowy transport towarów zostanie utrzymany.

Morawiecki podkreślił, że w kraju nie zabraknie gotówki. Sklepy będą otwarte, nie braknie w nich towarów. Od soboty ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Restauracje i kawiarnie nadal będą świadczyły usługi, jednak na wynos. Liczba osób, które będą mogły zbierać się na zgromadzeniach, zostanie ograniczona do 50.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Na co cierpiała kobieta, która zmarła przez wirusa? Informacje o grupach ryzyka
  4. Co się dzieje w Senacie? "Jeśli wynik będzie dodatni, czeka nas kwarantanna"
  5. Polscy naukowcy z UJ już opracowują ultraszybki test diagnostyczny: "Zrobimy wszystko". Przełom nadchodzi?
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News