Zbigniew Ziobro miał zostać zabity? Człowiek, który do tego podżegał, został zatrzymany.. flickr.com/KancelariaPremiera
Źródło: flickr.com/KancelariaPremiera
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Stycznia 2020

Oferował 100 tys. za zabójstwo Ziobry. Jan S. zatrzymany

Zbigniew Ziobro miał zostać zabity? Człowiek, który podżegał do zabójstwa kilku osób, w tym ministra sprawiedliwości, został zatrzymany w Milanówku. Miał on oferować 100 tys. zł za zabójstwo Ziobry. Za mężczyzną były wydane m.in. dwa listy gończe. To 28-letni handlarz dopalaczami.

Polska Agencja Prasowa ustaliła szczegóły dotyczące zatrzymania. Jak się okazuje Jan S. był poszukiwany w związku z dwiema sprawami. "Pierwsza dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, druga - do podżegania do zabójstwa" - dowiadujemy się z tvp.info.

Jarosław Kaczyński ustąpi? Stan zdrowia ma być jasnym sygnałem, tak wynika z sondażuJarosław Kaczyński ustąpi? Stan zdrowia ma być jasnym sygnałem, tak wynika z sondażuCzytaj dalej

Zbigniew Ziobro o sprawie zatrzymania człowieka, który chciał jego śmierci

28-latek był bardzo niebezpieczny i stanowił poważne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób. Był poszukiwany przez policję nie tylko dwoma listami gończymi, ale także wydane za nim były dwa Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA) oraz czerwona nota Interpolu.

- Determinacja osoby, która zleciła zabicie stawiającego mu zarzuty prokuratora i mnie, świadczy o tym, że państwo działa, a wprowadzone przepisy uderzające w handel "białą śmiercią" są skuteczne - skomentował Zbigniew Ziobro.

- Każdy, kto występuje przeciwko walczącym z przestępczością, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami - dodał.

Jak informuje "Wirtualna Polska", mężczyzna miał zlecić zabójstwo ministra Zbigniewa Ziobry. Chciał się zemścić na polityku, gdyż unał, że prokurator generalny i minister sprawiedliwości przeszkadza mu w nielegalnym biznesie. Oferował zabójcy za zlecenie morderstwa aż 100 tysięcy złotych. Oprócz Zbigniewa Ziobry planował również zabójstwo trzech policjantów, którzy rozpracowywali gang z dopalaczami.

Z doniesień "Rzeczpospolitej" wynika, że Jan S. przebywał na terenie Europy - do 2018 roku mieszkał pod Warszawą, potem m.in. w Holandii. Zatrzymany został w Milanówku pod Warszawą.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala

3. W zoo w Krefeld zginęło 30 zwierząt. Policja podejrzewa, kto jest sprawcą

4. Dziesiątki oszukanych po sylwestrze w Zakopanem. Policja odbiera kolejne zgłoszenia

5. TVP odpowiada za materiały o Aleksandrze Dulkiewicz. "Nic im o tym nie wiadomo"

6. Smutne wiadomości. Dariusz Sawicki przegrał walkę z nowotworem