Zbigniew Ziobro w trakcie posiedzenia Sejmu IX kadencji.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Sierpnia 2020

Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra

Zbigniew Ziobro udzielił obszernego wywiadu "Rzeczpospolitej". Minister sprawiedliwości odniósł się m.in. do planów Solidarnej Polski na przyszłość oraz jego ewentualnego startu w wyborach prezydenckich. "Chcemy i będziemy się bić w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości", zapewnił szef ugrupowania.

Zbigniew Ziobro wyrasta na jedną z czołowych postaci Zjednoczonej Prawicy. Po wygranej Andrzeja Dudy minister sprawiedliwości znacznie zintensyfikował swe działania, najpierw strasząc wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej, zwanej też konwencją stambulską, by potem nadzorować niejako zatrzymanie aktywistki LGBT. Ziobro stał się głównym przedstawicielem (i tak wyraźnie już konserwatywnego) obozu rządzącego, walczącym o tzw. tradycyjny model rodziny oraz wartości, na których, jak twierdzi, opiera się Polska.

Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiSJarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiSCzytaj dalej

Zbigniew Ziobro i "wojna kulturowa o polską duszę"

Nie dziwi zatem, że zainteresowanie osobą Ziobry od kilku tygodniu nie ma zamiaru maleć. Szef Solidarnej Polski udzielił obszernego wywiadu "Rzeczpospolitej", w którym opowiedział o planach ugrupowania na przyszłość. "Czekają nas trzy lata bez wyborów, ale to nie oznacza, że polityka wpadnie w letarg", zapewnia minister sprawiedliwości. W dalszej części rozmowy Ziobro wskazał, że toczy się "wojna kulturowa o naszą tożsamość, o naszą polską duszę".

Zapadła ostateczna decyzja, Zapadła ostateczna decyzja, "The Voice of Poland" przejdzie rewolucję? Nagle zmieniono zasady, widzowie będą zdezorientowaniCzytaj dalej

Polityk zapewnił, że mimo iż nie będzie to łatwe, wspomniana wojna jest do wygrania. Jako warunek wspomina jednak swoiste rządy twardej ręki, niemal klasycznie przestrzegając przy tym przed błędami, jakie popełnił Zachód. "Jednak tylko pod warunkiem, że nie prześpimy tego właśnie czasu i nie będziemy letni, jak kiedyś partie konserwatywne i chrześcijańskie w Europie Zachodniej".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: pół Polski w żółtej strefie. Fatalne informacje dla wielu Polaków
2. WHO nie ma dobrych wieści. Świat musi się zmierzyć z jeszcze bardziej śmiercionośną plagą niż wirus

Potem było już tylko poważniej. I nieco straszniej. Odnosząc się do przyszłości swojego ugrupowania, wskazał: "Nie zamierzamy się poddawać. Chcemy i będziemy się bić w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości. To z niej wyrasta bowiem polskość". Ziobro wyraził nadzieję, że do swej wizji SP uda się przekonać cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Nie zabrakło i wzmianki o zapowiadanej uprzednio repolonizacji mediów. Polityk obozu rządzącego przekazał, że ma nadzieję, iż ustawa będzie procedowana przez Sejm. "W Polsce powinno być miejsce dla mediów wszystkich nurtów, ale potrzebna jest równowaga i bogactwo różnych punktów widzenia. Chcemy bronić demokracji, broniąc pluralizmu mediów", przekazał w rozmowie z "Rz".

Nie jest tajemnicą, że wobec rosnącej, jak się zdaje, pozycji Zbigniewa Ziobry, pojawiły się głosy o objęciu przez niego funkcji wicepremiera. Minister zapewnia jednak, że nie interesują go funkcje, a "skuteczność w działaniu". W opinii szefa resortu sprawiedliwości po wspomnianej rekonstrukcji na stanowisko wicepremiera powrócić powinien Jarosław Gowin. Zapytany, czy w przyszłości rozważa start w wyborach prezydenckich, Ziobro odparł: "Nie. Nie mam takich planów".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: rp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!