Czy Zbigniew Ziobro jest bohaterem nagrań ujawnionych przez Giertycha?. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 18 Listopada 2020

Pogrążające nagrania Zbigniewa "Zbyszka" Ziobro. Ujawniono nowe fakty, Hofman zarzuca Giertychowi kłamstwo

Roman Giertych wypuścił nagrania oczerniające polityków PiS w kontekście ich rozmów z Leszkiem Czarneckiem, klientem byłego ministra edukacji, a teraz głównie adwokata. Jak przyznał w Adam Hofman, postać "Zbyszka", która o której mowa na nagranich, to Zbigniew Ziobro, sam Hofman zaprzecza jednak, by intencja rozmowy była taka, na jaką kreuje ją Giertych.

Roman Giertych na swoim Twitterze ostrzega również opozycję, próbując uświadomić jej warunki i skalę swoich działań.

Agata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłychAgata Duda zabrała głos ws. narażonych ciąż. Wiele osób będzie po prostu wściekłychCzytaj dalej

"Zbyszek" to Zbigniew Ziobro. Czy to kolejna kompromitacja Ministra Sprawiedliwości?

Sprawa dotycząca nagrań toczy się od 15 listopada, kiedy Roman Giertych opublikował je na swoim Facebooku. Sprawa natychmiast odbiła się szerokim echem w mediach, gdzie rozprawiano o wymienianych w nagraniu osobach, a także poruszano kwestie dotyczące ewentualnych korupcyjnych propozycji idących m. in. od Adama Hofmana do Leszka Czarneckiego.

Adam Hofman od początku sprawy wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że interpretacja rozmowy podawana przez Giertycha jest kłamliwa.

- Roman Giertych w ostatnich dniach, a jest teraz bardziej politykiem niż mecenasem, mówi nieprawdziwe rzeczy wobec mojej agencji (...). Będę składał pozew zarówno z kodeksu karnego, jak i powództwa cywilnego - mówił na antenie TVN24 były rzecznik PiS.

Hofman potwierdził również, że "Zbyszek", o którym słyszymy na stenogramach rozmów, to tak, jak się domyślano, Zbigniew Ziobro.

- My doradzaliśmy klientowi, że będzie miał dobrego ambasadora swoich spraw [jeśli zatrudni Michała Krupińskiego - przyp. red.]. Ale nigdy nie byliśmy stroną uzgadniania, doradzaliśmy klientowi - oznajmił Hofman.

Podczas rozmowy o Krupińskim i jego zatrudnieniu, słychać fragment:

Ujawniono testament Gulbinowicza. Jego ostatnia wola zaskakujeUjawniono testament Gulbinowicza. Jego ostatnia wola zaskakujeCzytaj dalej

- Pytanie, wiesz… Myślę, że on niewiele może załatwić, żeby nie powiedzieć chyba nic nie może załatwić... - mówił Czarnecki.

- Nie, on może pójść do Zbyszka i powiedzieć "słuchaj, to ma takie konsekwencje, tak się to stanie, tak się to stanie, na samym końcu będzie na ciebie", musisz wiedzieć, zanim te decyzje tam podejmujesz, czy używasz, musisz wiedzieć, jakie są konsekwencje. A ja jestem z systemu bankowego i wiem, jak to wygląda. Kropka. To może zrobić, a wiesz, to jest dużo - odpowiedział wtedy Hofman.

To właśnie w tym fragmencie rozmowy po raz pierwszy pojawia się informacja o Zbigniewie Ziobrze, a to oznacza, że prawdopodobnie mógł być niebezpośrednio wmieszany w całą aferę. Jak twierdzi Giertych, to właśnie tego nagrania szukało CBA w jego domu, głównie ze względu na ewentualne powiązania Ziobry z szemranymi interesami.

Hofman zrezygnował ze współpracy z Czarneckim

- Nagrywanie partnerów biznesowych uniemożliwia nam prowadzenie dalszej współpracy, dlatego zdecydowaliśmy się wypowiedzieć umowy wszystkim firmom Leszka Czarneckiego. Wiarygodność w biznesie jest najważniejsza - stwierdził Hofman w TVN24.

Pytany o kwestię zakupu stacji przez Leszka Czarneckiego, powiedział:

- Leszek Czarnecki na jednym ze spotkań sam rozważał kupno telewizji TVN24 i pytał nas o zdanie (…), ale to nie my składaliśmy te propozycje. Od początku miał bardzo dobrą wiedzę, korzystał ze swoich kontaktów na najwyższym szczeblu w Discovery [właścicieli TVN - przyp. red.].

Podczas rozmowy Hofman nie chciał "ani potwierdzać, ani zaprzeczać", czy kwestia kupna TVN24 była przedmiotem rozmów z premierem Morawieckim.

Co z wypłatą emerytur w trakcie pandemii? Prezeska ZUS zabrała głosCo z wypłatą emerytur w trakcie pandemii? Prezeska ZUS zabrała głosCzytaj dalej

"PiS przegra z kretesem"

Po wywiadzie Hofmana, sprawę szybko skomentował Roman Giertych.

- "W jednym się zgadzam z p. Hofmanem. Oszuści nigdy nie wygrywają. Dlatego PiS przegra z kretesem" - pisał na swoim Twitterze. W następnym zwrócił się już jednak do opozycji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

- "Droga opozycjo. Wyobraźcie sobie, co PiS robiłby z Wami, gdyby wypłynęła taśma, że były rzecznik i poseł PO w rozmowie z biznesmenem, co do którego jest wniosek aresztowy, radził zatrudnić swojego kolegę, aby załatwił problem z prokuratorem generalnym Ćwiąkalskim. Też Zbyszkiem" - można przeczytać.

Sprawa wciąż się toczy. Leszek Czarnecki jest aresztowany, a nagranie wypłynęło w niedzielę przed poniedziałkowym posiedzeniem w sprawie przedsiębiorcy. Hofman, teraz właściciel agencji PR-owej, miał na nagraniu proponować, w zamian za zatrudnienie byłego szefa Pekao S.A., Michała Krupińskiego, przychylność obozu rządzącego.

źródło: [wiadomosci.wp.pl][Youtube/Kancelaria kalendarz Kancelaria kalendarz]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi