Zbigniew Ziobro. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Sierpnia 2020

Zbigniew Ziobro upokarzająco o niebinarnej aktywistce, odbierając jej godność. "Bełkot. Mężczyzna, który dorabia ideologię"

Zbigniew Ziobro po raz kolejny szokuje. W swojej wypowiedzi dla Polskiego Radia w upokarzający sposób wypowiedział się o Margot, aktywistce LGBT zatrzymanej podczas piątkowych protestów na Krakowskim Przedmieściu.

Ziobro i jego partia znani są z niezwykle ostrego języka jednak tym razem minister sprawiedliwości przekroczył kolejną granicę. Wszystko na antenie ogólnopolskiego radia.

Choć od lat prowadzi Choć od lat prowadzi "Jeden z dziesięciu", nikt nie wie jaki jest w rzeczywistości. Prawdziwa twarz Tadeusza SznukaCzytaj dalej

Zbigniew Ziobro atakuje Margot

W trakcie piątkowej demonstracji na Krakowskim przedmieściu doszło do zatrzymania znanej aktywistki LGBT Margot. Zatrzymanie ma związek z atakiem jakiego się dopuściła wobec furgonetki fundacji "Pro - prawo do życia 27 czerwca tego roku, za co postawiono jej zarzut czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji.

Prawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawyPrawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawyCzytaj dalej

W trakcie wywiadu dla Polskiego Radia prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do sprawy Margot - To nie jest, dla mnie przynajmniej, ona – oświadczył Zbigniew Ziobro. – To jest bełkot, moim zdaniem, proszę wybaczyć, lewicowo-liberalnych środowisk, które wcielają w życie rewolucyjne idee skrajnie lewackie, mające wręcz korzenie, jak niektórzy słusznie upatrują, w marksistowskich ideach. Miałoby z tego wynikać, że każdy może w każdej chwili decydować o swojej płci - stwierdził Ziobro, odnosząc się przy tym to kwestii tożsamości płciowej Margot, która jest niebinarna. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Ustawą zdelegalizują zakupy bez maseczki. Prace nad nowym prawem możliwe jeszcze w tym tygodniu

Zdaniem Ziobry wystarczy dowód osobisty by stwierdzić, że do aktywistki należy zwracać się jak do mężczyzny. 

Tymczasem, zjawisko niebinarności jest znane w medycynie od czasu naukowego zbadania kwestii związanych z podziałem płciowym, czyli od XIX wieku. Osoby określające się jako niebinarne mogą nie utożsamiać się z jakąś płcią lub utożsamiać się z obiema. Ich poczucie odmiennej od powszechnej tożsamości płciowej nikomu nie szkodzi  - Jak to tak z pomalowanymi paznokciami na wykład z kardiologii?”. Odpowiedź jest prosta: bo mogę i chcę. Nikogo to nie krzywdzi, dzieci to nie deprawuje.- podkreśla w wywiadzie dla portalu Noizz.pl określający się jako osoba niebinarna Łukasz.

Źródło: Polskie Radio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Dziesiątki ofiar, wielu zaginionych. Sytuacja jest dramatyczna. Porażające wieści ze świata