Zbigniew Wodecki - urodziny. LUKASZ GAGULSKI/East NewsŹródło: LUKASZ GAGULSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Maja 2020

Które urodziny obchodziłby Zbigniew Wodecki? Poruszające wspomnienia po wielkim artyście

Zbigniew Wodecki jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jego niespodziewana śmierć połączyła nasz skłócony naród we wspólnej żałobie. Dziś artysta obchodziłby swoje kolejne urodziny. Dla wielu z nas jest to okazja to refleksji na temat jego twórczości artystycznej.

Żyjemy w czasach, w których wielu wybitnych polskich artystów odchodzi z tego świata. Nie ma już wśród nas takich postaci jak Maria Czubaszek, Zofia Czerwińska czy Violetta Villas. Nasze serca wciąż próbują zagoić rany po stracie kolejnego muzyka - Zbigniewa Wodeckiego. Gdyby żył, obchodziłby z nami dziś swoje 70 urodziny. Niestety, wokalista nie podniósł się po wypadku spowodowanym przez udar mózgu. Zmarł on w 22 maja 2017 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Właśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziśWłaśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziśCzytaj dalej

Zbigniew Wodecki: Wspomnienia Katarzyny Wodeckiej-Stubbs

Młodsza córka artysty postanowiła udzielić wywiadu dla stacji TVN 24, gdzie opowiedziała o swojej relacji z tatą. Jak sama mówi, jej ojciec był osobą nad wyraz spokojną i wyluzowaną. Nie był nadopiekuńczy wobec Kasi, ale za to wiedziała ona, że zawsze może polegać na swoim tacie. Z nutą nostalgii wspomina, jak muzyk pozwalał jej na chodzenie na licealne imprezy. Nie raz też przywoził oraz odwoził z powrotem do domu licealistkę, żeby dopilnować jej bezpiecznego powrotu. Jak podaje córka Wodeckiego w rozmowie z TVN 24, jej rodzic był dla niej wsparciem, ojcem, ale i przyjacielem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne
2. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

Na łamach Magazynu TVN Wodecka-Stubbs wspomina ojca, jako osobę, która podczas skandowania "Pszczółka Maja" zawstydzała się. Przypomnijmy, że jest to jeden z najbardziej znanych utworów muzyka zaraz obok piosenek "Zacznij od Bacha" oraz "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Warto podkreślić, że wokalista był multiinstrumentalistą, wirtuozem skrzypiec, gwiazdą telewizji oraz prawdziwym show-menem. Wspaniały kompozytor potrafił chwycić nawet za najtwardsze serca. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa rzeczywistość dla pracowników. W każdej chwili pracodawca może zwolnić Cię przez maila
  2. Tragiczne wieści z Mazur z ostatniej chwili. Wyłowiono ciało policjanta z Warszawy
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Dzieci lądują w szpitalach, ale nie przez koronawirusa. Bardzo rzadka choroba za granicą