W gronie zaszczepionych znalazł się również właściciel sieci kawiarni i producent słodyczy, Zbigniew Grycan.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 8 Stycznia 2021

Wyszło kolejne, zaskakujące nazwisko zaszczepionego poza kolejką. Pojawiło się specjalne oświadczenie

W gronie zaszczepionych znalazł się również właściciel sieci kawiarni i producent słodyczy, Zbigniew Grycan. Dawkę otrzymała również jego żona, Elżbieta. Wydał on specjalne oświadczenie wyjaśniające w sprawie. To kolejne osoby, które ujawniły się jako zaszczepione. Konsekwencje wobec WUM-u w związku ze szczepieniami poza kolejką i ukrywaniem tego faktu są już wyciągane.

  • Ujawnił się kolejny zaszczepiony poza kolejką - Zbigniew Grycan. Zaszczepiono również jego żonę, Elżbietę
  • Właściciel słynnej sieci kawiarni i producent słodyczy wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie
  • Kolejne nazwiska z zaszczepionych znanych osób wychodzą na światło dzienne - wiadomo już, że WUM spotka kara

Wciąż wątpliwości budzi lista zaszczepionych przekazana przez uczelnię - nieprawidłowości dotyczą dwóch dni, o których wspominał m. in. Wiktor Zborowski. 

Zbigniew Grycan i jego żona Elżbieta również zaszczepili się poza kolejką

Zbigniew Grycan znany jest głównie dzięki swojemu nazwisku, które stało się nazwą jego firmy - producenta słodyczy i sieci kawiarni „Grycan”. Rolę celebrytek w pewnym momencie zaczęły pełnić jego synowa i wnuczki, które do podobnej aktywności wróciły w zeszłym roku. 

Grycan zaś prowadzi wielki biznes i ma kontakty wśród wielu osób związanych ze światem sztuki i przedsiębiorców. Konsultował działania komisji przedsiębiorców, był również odznaczany państwowymi orderami.

Trudno się dziwić, że Grycanowi również udało się zaszczepić poza kolejką. Wydał nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie wyjaśniające. Nie wspomina w nim nic o liście osób Jandy.

Magdalena Adamowicz stanie przed sądem. Wdowa po Pawle Adamowiczu usłyszała zarzutyMagdalena Adamowicz stanie przed sądem. Wdowa po Pawle Adamowiczu usłyszała zarzutyCzytaj dalej

- Informację na temat dodatkowej puli 450 szczepionek znaleźliśmy na stronie internetowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - pisał.

- W związku z tym, że oboje jesteśmy w grupie seniorów, ja mam 80 lat i od wielu lat leczę się na POChP (przewlekła choroba płuc), od początku na bieżąco śledziliśmy informacje dotyczące szczepień. Kiedy przeczytaliśmy o dodatkowej puli, postanowiliśmy z żoną pojechać do WUM -  dodał. 

Lista zaszczepionych już w NFZ

Lista zaszczepionych osób spoza kolejki, które otrzymały swoje dawki na WUM-ie, jest już w NFZ. Uczelnia zapłaci grzywnę za te działania. 

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi również kontrolę na uniwersytecie. W jej wyniku usunięto ze stanowiska kanclerza Małgorzatę Rejnik, a jeszcze wcześniej odwołano prezeskę Centrum Medycznego, Ewę Trzepal

Rejnik, która zajmowała się m. in. sprawami administracyjnymi uczelni, wykazano działania, które sprawiły, że akcja szczepień w placówce była niezwykle chaotyczna, wykryto wiele nieprawidłowości, m. in. brak planu akcji promocyjnej szczepień, które rozpoczęły się na uczelni pod koniec roku.

Szczególnie chodzi jednak o sytuację z 29 i 30 grudnia, kiedy preparat podano nie pracownikom WUM-u i medykom z Warszawy oraz okolic, ale osobom nieznajdującym się w grupie „0”, w tym znanym aktorom i Zbigniewowi Grycanowi oraz jego żonie.

źródło: [rmf24.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: