Zawiercie: śmierć pielęgniarki z miejscowego szpitala.. (zdjęcie ilustracyjne) piqselsŹródło: (zdjęcie ilustracyjne) piqsels
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Maja 2020

Tragiczne doniesienia z Zawiercia. Nie żyje pielęgniarka, walczyła z wirusem na pierwszej linii frontu

Zawiercie obiegła wiadomość o śmierci pracującej w miejscowym szpitalu pielęgniarki. O życie stojącej na pierwszej linii frontu walki z wirusem kobiety przez niemal dwa tygodnie walczyli wrocławscy przedstawiciele służby zdrowia.

Informacje na temat śmierci pielęgniarki podaje Polsat News. W przytaczanym przez portal oświadczeniu bliscy współpracownicy kobiety wspominają jej zaangażowanie w służbie ratowania życia oraz przekazują kondolencje rodzinie zmarłej.

"Żegnamy wspaniałą i cenioną pielęgniarkę, cieszącą się sympatią współpracowniczkę i koleżankę, dobrego człowieka, bohaterkę w walce z koronawirusem do końca oddaną pracy na rzecz zdrowia pacjentów", wspominają przedstawiciele zawierciańskiej placówki.

Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisJakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisCzytaj dalej

Zawiercie: bohaterka walki z wirusem zmarła

"Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi", czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie.

Koledzy z pracy zmarłej wspominają ją jako "pełną empatii i ciepłą, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników" kobietę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"

Pracownicy szpitala w Zawierciu żegnają zmarłą pielęgniarkę

O życie pielęgniarki do ostatnich chwil walczyli lekarze z wrocławskiego szpitala. "Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę. Do końca żywiliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Zdecydowaliśmy się otoczyć Panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć. Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy", pracownicy placówki, z którą związana była kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Źródło: polsatnews.pl / facebook.com/Szpital Powiatowy w Zawierciu