Zasiłek solidarnościowy. (Zd. Il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (Zd. Il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 4 Czerwca 2020

Zasiłek solidarnościowy zostanie wprowadzony? Zyskać może bardzo wiele osób, właśnie złożono projekt ustawy

Zasiłek solidarnościowy będzie dostępny dla Polek i Polaków? Andrzej Duda chciałby, aby osoby, które utraciły pracę w okresie epidemii koronawirusa otrzymały 1,4 tys. zł "dodatku solidarnościowego". Ostatecznie dodatek wynosiłby łącznie 4200 zł, ponieważ wypłacany byłby w określonym czasie.

Andrzej Duda chciałby również podwyższych zasiłek dla bezrobotnych. Jeśli mowa o zasiłku solidarnościowym, to byłby on wypłacany na pewnych zasadach.

Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasłaJarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasłaCzytaj dalej

Zasiłek solidarnościowy dla Polek i Polaków. Andrzej Duda złożył projekt ustawy

W środę Kancelaria Prezydenta przekazała informację o wpłynięciu projektu ustawy o dodatku solidarnościowym do Sejmu. Byłby on przyznawany, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom koronawirusa. Świadczenie byłoby wypłacane przez maksymalnie trzy miesiące w okresie od 1 czerwca do końca sierpnia. Choć wcześniej miał wynosić 1,2 tys zł, to ostatecznie Andrzej Duda obstaje przy 1,4 tys. zł. Dodatkowo nie zostanie nieopodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Nie dotyczy go również potrącenie i egzekucja. 

Komu będzie przysługiwał? Osobom, które zostały zatrudniona na umowę o pracę, ale straciły ją po 31 marca 2020 roku. Również musiałaby zostać rozwiązana przez pracodawcę lub ulec rozwiązaniu przez wygaśnięcie umowy. 

Jak informuje Money.pl "warunkiem uzyskania prawa do dodatku solidarnościowego jest posiadanie okresu podlegania w 2020 r. ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni". Projekt złozony przez Andrzeja Dudę to też pomysł na pomoc dla tych, którzy otrzymują zasiłek dla bezrobotnych. Money.pl dodaje, że "od 1 września miałby on wynosić 1200 zł w przez pierwsze 90 dni posiadania prawa do zasiłku. Później kwota zasiłku miałaby wynosić 942,30 zł". 
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Ogromna zmiana w wypłacie pieniędzy. Przy bankomacie możecie się zdziwić. Klienci są już wściekli
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: [Money.pl; "Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chce wprowadzenia dodatku solidarnościowego"]