Zasiłek opiekuńczy dla rodziców najmłodszych dzieci zostanie przedłużony.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Czerwca 2020

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców najmłodszych. Przedłużono, poznaj nowe zasady i nie daj się oszukać

Zasiłek opiekuńczy, czyli specjalne świadczenie wypłacane rodzicom najmłodszych dzieci, którzy wobec epidemii koronawirusa byli zmuszeni zostać w domu, ma zostać przedłużone. Z informacji, do których dotarło RMF FM, wynika, że zapewnienie dodatkowych środków zostanie przedłużone o przynajmniej dwa tygodnie.

Przypomnijmy, że wprowadzony w trakcie epidemii zasiłek opiekuńczy wypłacany jest w wysokości 80 procent pensji rodziców dzieci, które nie ukończyły 8. roku życia i z konieczności, w związku z limitami w żłobkach i przedszkolach, zmuszone były do pozostania w domach. Możliwość pobierania świadczenia obowiązuje do 28 czerwca.

Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatowąNagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatowąCzytaj dalej

Zasiłek opiekuńczy przedłużony

Dziennikarz RMF FM, któremu udało się dotrzeć do nieogłoszonych dotąd informacji, ogłosił, że wypłacanie zasiłku opiekuńczego zostanie przedłużone. Nieoficjalnie mówi się o wydłużeniu terminu o przynajmniej dwa tygodnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. O. Tadeusz Rydzyk już bezpośrednio przymusza wiernych do głosowania na jednego kandydata. Czy Kościół służy do poparcia w kwestiach politycznych?
2. Zakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w Rewalu

Warto pamiętać, że osoby pobierające świadczenie również muszą złożyć wniosek, ubiegając się o przyznanie pieniędzy na kolejny okres. Uprawnienia do zasiłku ustalane są na wskazany we wniosku okres, który z automatu nie ulega przedłużeniu.

Jak przypomina rmf24.pl, by otrzymać zasiłek, konieczne jest złożenie wniosku u tzw. płatnika składek. W zdecydowanej większości przypadków jest nim pracodawca. Dodajmy, że do dokumentów należy dołączyć deklarację dotyczącą sprawowania opieki nad dzieckiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News