Zasiłek Opiekuńczy. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 25 Lipca 2020

RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat ośmiu, który został wprowadzony zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 kończy się z dniem 26 lipca. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o tym w dzisiejszym komunikacie.

Dotychczas możliwość odbierania tego zasiłku była przedłużana co dwa tygodnie. Jak informuje RMF FM, tym razem jednak przedłużenia nie będzie.

Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wieluCo wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wieluCzytaj dalej

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców

Rodzice są przerażeni perspektywą utraty zasiłku. Bardzo oczekiwali na kolejne przedłużenie możliwości odbierania świadczenia. Liczyli na to, że dzięki niemu będą w stanie dalej opiekować się dziećmi. W rozmowach na forach podkreślają, że nie mają co zrobić z dziećmi, podczas gdy przedszkola nadal utrzymują limity dzieci, które jednocześnie mogą znajdować się w placówce. - To fatalny pomysł, moja 5-letnia córka nie może pójść do przedszkola przez limit, dotychczas mogłam się nią opiekować, bo pracodawca pozwolił mi na pozostanie w domu. Teraz gdy stracę zasiłek opiekuńczy, jestem w fatalnej sytuacji. Nie mam wyjścia i najprawdopodobniej będę musiała opłacić opiekunkę. Strach pomyśleć co mają zrobić rodzice, których na to nie stać - pisze Paulina, matka Anastazji.

Ksiądz Natanek, który twierdzi, że ma numer telefonu do Boga, prowadzi sektę? Nazywają się rycerzami, porażające doniesieniaKsiądz Natanek, który twierdzi, że ma numer telefonu do Boga, prowadzi sektę? Nazywają się rycerzami, porażające doniesieniaCzytaj dalej

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przewidywała możliwość wydłużenia okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego za pomocą rozporządzenia Rady Ministrów. Okres, na jaki przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy, był dotychczas wielokrotnie przedłużany. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem zasiłek miał obowiązywać do 12 lipca. Kolejne przepisy pozwoliły go przedłużyć do 26 lipca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?
 

Jego wypłata była związana z zamkniętymi przedszkolami i placówkami oświatowymi. Zasiłek miał umożliwić rodzicom opiekę nad dziećmi w tym okresie. 

Pozostawiony został z kolei zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom w razie choroby dziecka do lat czternastu. Ponadto, w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicowi aż do ukończenia przez dziecko 18 lat. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: RMF24