Zasiłek dla bezrobotnych powrócił do debaty sejmowej. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Maja 2020

Zasiłek dla bezrobotnych ma być dwa razy wyższy. Projekt już w Sejmie

Zasiłek dla bezrobotnych stał się tematem pilnej dyskusji w polskim parlamencie. W obliczu koronawirusa Prawo i Sprawiedliwość wciąż musi poszerzać ofertę socjalną dla Polek i Polaków. W wyniku wstępnych ustaleń wiemy, ile może wynosić wsparcie dla niepracujących Polaków. Pokaźna kwota już niedługo może zasilić konta potrzebujących.

W wyniku wysokiego zagrożenia epidemiologicznego, Prawo i Sprawiedliwość zostało zmuszone do natychmiastowego zamrożenia polskiej gospodarki. Prężne działania Rady Ministrów doprowadziły do tymczasowego zawieszenia większości przedsiębiorstw. Niestety, pod naporem kryzysu znaczna część zakładów pracy musiała ogłosić swoją upadłość. Niezbędne było pilne opracowanie wsparcia finansowego, dla tych, którzy na pandemii koronawirusa ucierpieli najbardziej.

Agata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościAgata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościCzytaj dalej

Zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony. Ile pieniędzy otrzymają potrzebujący?

Poza zasiłkiem postojowym, opiekuńczym czy dofinansowaniem dla przedsiębiorców konieczne było podniesienie zapomogi dla bezrobotnych. Ci, którzy utracili swoje zatrudnienie w wyniku kryzysu gospodarczego, będą mogli liczyć na opiekę państwa. Przypomnijmy, że od pierwszego czerwca mogli oni liczyć na jedynie 880 złotych. Dziś, dzięki ustawie partii Jarosława Kaczyńskiego będą mogli otrzymać nawet dwa razy więcej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Niedziele handlowe. Dzisiaj zrobimy zakupy, ale nie we wszystkich miejscach

Zasiłek dla bezrobotnych ma wynosić co najmniej 1820 złotych. Projekt ten w parlamencie pojawił się w ostatniej chwili. Z informacji przekazywanych przez rządzących wiemy, że w najlepszym wypadku kwota ta zasili konta potrzebujących już na początku lipca. Wszystko zależy od tempa, w jakim Sejm oraz Senat rozpatrzą przedstawione propozycję. Nie każdego jednak cieszą najnowsze rozwiązania. Dla części stanowią one zwykłe rozdawnictwo. Dla innych są to pieniądze niezbędne do przetrwania tego trudnego okresu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małpy obrabowały laboranta. Ukradły próbki krwi chorych na COVID-19
  2. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News