Andrzej Duda. Jan Bielecki/East News
Źródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 8 Września 2020

O takich pensjach zwykły Polak może pomarzyć. Zarobki w Kancelarii Prezydenta robią wrażenie

Ile zarabiają pracownicy Kancelarii Prezydenta RP? Od września najbliżsi współpracownicy Andrzeja Dudy otrzymają podwyżki. Oto jak wyglądają zarobki w biurze prezydenta.

Portal Business Insider Polska podaje informacje o zarobkach w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Średnie wynagrodzenie pod koniec lipca wynosiło tam 5,7 tys. zł brutto.

Widzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymałWidzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymałCzytaj dalej

Zarobki w Kancelarii Prezydenta

Jak podaje Business Insider Polska, pod koniec lipca zatrudnienie w kancelarii wynosiło 355,45 w przeliczeniu na etaty. Z kolei przeciętne wynagrodzenie oscylowało w granicach 5727,78 zł brutto. We wrześniu urzędnicy w KPRP otrzymają jednak podwyżki. Różnica, między lipcem a wrześniem wynosi 6 procent i została uwzględniona w budżecie już w zeszłym roku. Najwyższe wynagrodzenie otrzymuje dyrektor generalny kancelarii, którego zarobki oscylują w granicach 11-13,5 tys. zł miesięcznie. Zwykły dyrektor może liczyć na wynagrodzenie w okolicach 8,5-12,5 tys. zł.

Podczas festiwalu w Opolu emitowanego w TVP jedna z artystek naraziła się obozowi rządzącemu? Podczas festiwalu w Opolu emitowanego w TVP jedna z artystek naraziła się obozowi rządzącemu? "Nieważne czy dziewczyna z dziewczyną, chłopak z chłopakiem"Czytaj dalej

Zarobki przeciętnego urzędnika


Podobną pensję do dyrektora zwykłego otrzymuje również główny księgowy, który może liczyć na zarobki sięgające nawet 12 tys. zł. Doradca prezydenta inkasuje od 8 do 12 tys. zł. Niższa w hierarchii jest funkcja kierownika zespołu KPRP, a jego wynagrodzenie to od 7 do 11 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Co za szczęściara, Dowbor przyjęła niesamowitych gości. Jakiś czas temu pokazywała niezwykle przetwory

Najsłabiej opłacanym stanowiskiem w Kancelarii Prezydenta jest referent. Otrzymuje on kwotę w granicach 3000-4500 zł, jednak jest to pensja podstawowe.

Źródło: [Business Insider Polska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sondaż zaufania z historycznym wynikiem. Trzaskowski na podium
  2. Ważna zmiana w związku z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone