Zakuoy. Science Photo Library/EAST NEWSŹródło: Science Photo Library/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Kwietnia 2020

Działania piekarni z Poznania mogą oburzać. Poproszono lekarzy o “powstrzymanie się od zakupów”

Zakupy w jednej z piekarni w Poznaniu mogły skończyć się dla niektórych klientów sporym zaskoczeniem. Jak się okazało, właściciele sklepu postanowili nałożyć na kupujących szereg dyskryminujących zakazów wstępu.

W ostatnim czasie Polskę zalała fala wsparcia dla lekarzy i pracowników służby zdrowia. Odbywały się koncerty i akcje wsparcia dla wszystkich walczących na pierwszym froncie wojny z wirusem SARS-Cov-2. Zupełnie inne podejście przyjęła jednak piekarnia Pracownia GODny, która poprosiła m.in lekarzy o to by "powstrzymali się od zakupów w piekarni".

Mała bohaterka z Wrocławia. 9-latka po przeszczepie wygrywa z wirusemMała bohaterka z Wrocławia. 9-latka po przeszczepie wygrywa z wirusemCzytaj dalej

Zakupy spożywcze? Nie dla lekarzy, podróżników i osób spoza Poznania

Dyskryminacja klientów nie dotyczyła jednak tylko walczących z epidemią lekarzy ale również wszystkich, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy podróżowali za granicę, jak również osób mieszkających poza Poznaniem. - Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo. Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, personel medyczny i osoby zainfekowane, prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy  - brzmiało ogłoszenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
2. Mężczyzna wyjeżdżał z garażu, nie zauważył swojej żony. Potrącił kobietę, w ciężkim stanie trafiła do szpitala

O ile w przypadku lekarzy, można doszukiwać się w tym jakiejś logiki (choć oczywiście, skandalicznie dyskryminującej) tak zakazy dotyczące podróżujących czy nie-Poznaniaków są zupełnie oderwane od rzeczywistości. Powracający zza granicy wszakże i tak muszą przejść dwutygodniową kwarantannę, której odbycie bez zachorowania całkowicie eliminuje ryzyko zakażenia. Z kolei osoby spoza Poznania wcale nie są w żaden sposób bardziej w grupie ryzyka zakażania czy zachorowania na COVID-19. 

Piekarnia przeprosiła już na swoim Facebooku za niefortunne ogłoszenie. Właściciele tłumaczyli swoją decyzję troską o personel i klientów. Zadeklarowali również, że począwszy od czwartku, do końca tygodnia personel medyczny otrzyma od piekarni darmowy chleb.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  2. Jazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaos
  3. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. W Zakopanem pojawili się "turyści", których kwarantanna nie obejmuje. Niezwykły widok ucieszył mieszkańców

Źródło: Onet