Zakonnice. (zdj. Il. ) ; Ane_HindsŹródło: (zdj. Il. ) ; Ane_Hinds
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Zakonnice przez 20 lat przetrzymywały chorą, bezbronną kobietę w piwnicy. Do dziś historia stanowi jedną z najczarniejszych kart Kościoła

Zakonnice przez 20 lat miały więzić i prześladować kobietę. Sprawa sprzed 151 lat do dziś budzi niemałe emocje. Osoba zmagająca się z zaburzeniami psychicznymi była trzymana w nieludzkich warunkach, w piwnicy bez żadnego ubioru.

"Super Express" przekazał zaskakujące informacje w sprawie Barbary Ubryk. Wyjaśnijmy, że była ona kobietą zmagająca się z zaburzeniami psychicznymi. Zakonnice z klasztoru karmelitanek bosych potraktowały ją w niewyobrażalny sposób. W XIX zamknęła się w swojej klasztornej celi, gdzie znaleziono ją bez ubrania, śpiewającą i tańczącą. Zastanie kobiety w takim stanie spowodowało skandaliczne konsekwencje. "Super Express" wskazuje, że następne 21 lat swojego życia spędziła w piwnicy. 

Samolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieSamolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieCzytaj dalej

Zakonnice przez 20 lat trzymały kobietę w nago, w piwnicy

Dramat Barbary Ubryk został ujawniony w 1868 roku. To właśnie wtedy do Sądu Rejonowego w Krakowie wpłynęło pismo, w którym przedstawiono historię cierpiącej kobiety. Po interwencji u sióstr karmelitanek bosych odkryto mniszkę w niewyobrażalnych, urągających godności ludzkiej warunkach. "Super Express" informuje, że odkryto ją w nagą, wychudzoną w ciemnej i małej piwnicy. Skandaliczny incydent wywołany przez tamtejsze zakonnice do dziś budzi emocje wśród opinii publicznej.

Papież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobiePapież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

W XIX dochodziło do wielkich demonstracji pod klasztorem karmelitanek bosych. W wyniku społecznego gniewu i działań organów ścigania zaaresztowano dwie przeorysze: Marię i Maurycję. Jak podaje "Super Express", gdy Barbara Ubryk opuszczała klasztor, ważyła jedynie 34 kilogramy. Mniszka resztę swojego życia spędziła w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zmarła w wieku 81 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?
 

Zakonnice, które doprowadziły do dramatu Barbary Ubryk, były uniewinniane przez instytucje sądowe. "Super Express" wyjaśnia, że stawiano im zarzut bezprawnego pozbawienia wolności kobiety. Przyczyną wyroków miał być stan psychiczny więzionej. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości deklarował, że karmelitanki bose wykazywały dobrą wolę i chciały leczyć choroby siostry zakonnej. "Super Express" tłumaczy, że w XIX zamykanie osób z zaburzeniami było tragicznym standardem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: [Super Express]