Zakonnica pedofilka to określenie coraz śmielej przebijające się do ludzkiej świadomości.. (zdj. il.) Pixabay.com/Ane_HindsŹródło: (zdj. il.) Pixabay.com/Ane_Hinds
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Czerwca 2020

Nie tylko księża wykorzystują dzieci. Zakonnica dopuszczała się nieludzkich czynów na małoletnich

Zakonnica pedofilka to określenie coraz śmielej przebijające się do ludzkiej świadomości. Warto pamiętać, że problem pedofilii w Kościele katolickim nie dotyczy bynajmniej wyłącznie księży. Do amerykańskich organizacji walczących z przemocą seksualną wobec nieletnich zaczęły napływać zgłoszenia wykorzystywanych przez zakonnice osób. Jedną z nich jest Patricia Cahill.

Szczegóły dramatu 15-letniej wówczas dziewczyny przytaczał w 2019 roku TVN24. Dla nastoletniej Patricii siostra Eileen Shaw była najbliższą osobą. – Dla niej zrobiłabym wtedy wszystko. Umarłabym za nią – przekonuje 68-letnia dziś kobieta. – Dawała mi wszystko, czego mi brakowało. Byłam wówczas zdruzgotana. Ona wypełniała całą pustkę, którą czułam – dodaje skrzywdzona przez zakonnicę Patricia.

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówDanuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówCzytaj dalej

Zakonnica uczyła 15-latkę, jak być z kobietą

Ofiara poznała siostrę zakonną w przyklasztornej szkole w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Nastolatka zwierzała się jej ze wszystkiego. Opowiedziała jej między innymi o tym, jak jej zmarły już wówczas wuj, który był księdzem, wykorzystywał ją seksualnie, odkąd skończyła piąty rok życia. Zamiast pomóc 15-latce, siostra Eileen dołożyła jednak cegiełkę do jej tragedii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Padły słowa, które dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. Runął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroli

– Dzień spędzałam z przyjaciółmi, a wieczory, weekendy i okres letni z zakonnicą pedofilką – wspomina pokrzywdzona, upajana alkoholem oraz narkotykami przez siostrę zakonną. Ta uczyła ją, jak uprawiać seks z kobietą.

Jak podaje tvn24.pl, w 1994 roku Patricia Cahill powiadomiła Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia z New Jersey o fakcie, że jest molestowana. W zamian za podpisanie ugody wypłacono jej wówczas 70 tys. dolarów. – Mieli pod ręką prawników dla takich ludzi jak ja. Chodziło o to żeby mnie uciszyć, spacyfikować. Powiedzieli mi, że mnie kochają i że będą się za mnie modlić – opowiedziała po latach kobieta. Zakonnica dopuszczająca się pedofilskich czynów przestała pełnić funkcję dyrektorki szkoły. Nadal była jednak utrzymywana przez wspomniane zgromadzenie.

Przypadek Patricii nie jest, rzecz jasna, wyjątkiem. Kobieta liczy, że dzięki jej świadectwu ofiary zakonnic będą odwagę mówić o swoich tragediach. – Dzięki temu może uda się zapobiec krzywdzie wobec kogoś innego – ma nadzieję 68-letnia dziś kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca
  2. Pożar tramwaju w centrum Warszawy. Ogromne utrudnienia, ruch był wstrzymany
  3. Grupa ludzi zgromadziła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Co tam się dzieje?
  4. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
  5. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  6. IMGW wydało żółte alerty dla 7 województw. Nadciągają burze z gradem

Źródło: dorzeczy.pl