Zakonnica. (Zdj. il.) Pixabay.com/przemokrzak
Źródło: (Zdj. il.) Pixabay.com/przemokrzak
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Lipca 2020

Zakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Nowy Jork poruszony, porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciach

Zakonnica z Nowego Jorku miała dopuścić się straszliwego molestowania nastoletniej Susanne Robertson w latach 60. Kobieta była tak zastraszona, że dopiero dziś zdecydowała się na to by opowiedzieć o koszmarze, jaki dział się w ośrodku dla sierot. W walce o sprawiedliwość pomoże jej nowe prawo, uchwalone niedawno.

Susanne mogła dochodzić swoich praw dzięki nowej ustawie, dzięki której stan Nowy Jork wydłużył okres przedawnienia (w prawie cywilnym) tego typu zbrodni popełnianych na dzieciach.

Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"Czytaj dalej

Koszmar w piwnicy

Cała sytuacja miała miejsce w domu St. Colman w pobliżu Albany, w stanie Nowy Jork. Ośrodek funkcjonuje do dziś, a zakonnice zajmują się tam dziećmi z autyzmem. Susanne w momencie, gdy tam trafiła, miała zaledwie 6 lat. Opisuje, że niemal natychmiast stała się ofiarą przemocy fizycznej. Wspomina, że podczas jednego z szału zakonnic złamano jej 11 żeber. Zakonnica też zgwałciła ją szmatką nasączoną Lizolem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna data
2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani

Gdy miała 11 lat, do przemocy fizycznej dołączyła przemoc seksualna. - Staliśmy, oczekując na prysznic, siostra Regina zauważyła, że spod moich ubrań widać bieliznę. W obecności wszystkich dziewcząt kazała mi to zdjąć. Gdy odmówiłam, zdarła moje ubrania siłą. - wspomina Susanne - Zmusiła mnie do kąpieli, podeszła do szafki i wróciła z brązową butelką Lysolu z czarno-czerwonymi napisami - opisuje - Nalała trochę na szmatkę i przetarła mi twarz i oczy, nos i usta. Potem ponownie go zmyła i wepchnęła we mnie - dodaje. Jak mówi, takich sytuacji były dziesiątki.

Przemocy seksualnej dopuszczali się również pracownicy ośrodka. Jeden z nich, konserwator, na którego mówiono "Guy", powoli przesuwał granicę. W końcu pewnego dnia zaciągnął Susanne do kotłowni i tam zgwałcił.

Susanne chce doprowadzić do rozliczenia za swoje krzywdy - Chcę doprowadzić do ich bankructwa - zapowiada. Dzięki nowemu prawu wszystkie ofiary będą miały możliwość walki o odszkodowania za krzywdy. - Dzieci, które zostały zgwałcone, molestowane i sodomizowane przez ludzi, którym ufali, mają prawo wiedzieć, że ich los ma znaczenie i że istnieje dla nich sprawiedliwość” - powiedziała Kathryn Robb, dyrektor wykonawczy Child USAdvocacy, chwaląc nowe prawo. Nowy Jork był pierwszym stanem, który uchwalił ustawę dającą ofiarom pedofilów możliwość wytoczenia powództwa przeciwko domniemanym sprawcom, niezależnie od tego, kiedy miały miejsce. Cztery inne stany oraz Dystrykt Kolumbii, przyjęły niedawno podobne ustawy.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. 1000 wniosków jednego dnia, Polacy masowo pognali po 5 tys. zł. Możliwe, że ty też możesz dostać pieniądze
  3. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  4. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  5. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  6. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  7. Tesla najbardziej wartościowym producentem samochodów na świecie. Wyprzedziła Toyotę i resztę gigantów

Źródło: NBC News