Krzysztof Leski. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Stycznia 2020

Zabójstwo dziennikarza TVP i Gazety Wyborczej. Od początku roku nie kontaktował się z fanami

Dziennikarz, Krzysztof Leski, został znaleziony martwy w poniedziałek. Życie odebrał mu, najprawdopodobniej, jego współlokator. 24-latek sam zgłosił się na policję. Co wiemy do tej pory?

- Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, aktualnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Warszawie. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego prokurator przystąpi do wykonywania czynności procesowych z zatrzymanym, prawdopodobnie jeszcze dziś - cytuje rzecznika prokuratury okręgowej w Warszawie prokuratora Łukasza Łapczyńskiego TVN24.

Ostre starcie między Grodzkim a dziennikarzem TVP. Ostre starcie między Grodzkim a dziennikarzem TVP. "Jest pan bezczelny"Czytaj dalej

Leski mógł pochwalić się ogromnym dorobkiem dziennikarskim. Na swoim koncie miał współpracę nie tylko z największymi, polskimi mediami, ale i zagranicznymi. Szczególnie głośno zrobiło się o nim, kiedy w 2017 roku odmówił przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności od Andrzeja Dudy.

Dziennikarz przestał kontaktować się z fanami

Od jakiegoś czasu Leski skupiał się na komentowaniu bieżących wydarzeń za pośrednictwem Twittera. Udostępniał zarówno krajowe, jak i zagraniczne artykuły. Jeszcze w sylwestra wysłał bardzo wiele tweetów. Od tamtej pory nie kontaktował się z fanami za pośrednictwem tego medium. 

Dziennikarz miał również swoją stronę, na której 31 grudnia zamieścił post o następującej treści:

Wbrew wielu szczegółom (porażka opieki nad Mateczką, fatalny szpital) to nie był az tak zły rok. Odzyskałem wiarę w sens życia będącego czymś więcej niż codzienna wegetacja. Pogodziłem się z rzadkimi znakami życia od dzieci uznając je za dobry znak. Always look at the bright side, isn’t it?

Na razie przygniata mnie nieustający strajk software’u. Nie sądziłem, że tego typu problemy mogą tak znacząco wpływać na nastrój. Kot też ma zły czas – wciąż domaga się wypuszczenia na klatkę schodową, by szukać kotów, które poznał, gdy byłem w szpitalu. Być może przestanie być samotny już w przyszłym tygodniu – formalności bliskie dopełnienia.

Jaki był Twój 2019? Nie wiem. Życzę Tobie i sobie, by był wspaniały.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Produkty zapobiegające nowotworom. Warto włączyć je do swojej codziennej diety

3. Sprawa Jarosława Kaczyńskiego przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. "Pozbawienie prawa do rzetelnego procesu sądowego"

4. Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?

5. Cały powiat wyłącza się z WOŚP. "Mój światopogląd jest inny"

6. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy