"Zabawa w chowanego" - bp Janiak udzieli święceń kapłańskich. (Zd. Il) pixabay.com/kisistvan77Źródło: (Zd. Il) pixabay.com/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Maja 2020

"Zabawa w chowanego". Oburzające i skandaliczne, biskup Janiak udzieli święceń kapłańskich, pilna interwencja mieszkańców

"Zabawa w chowanego" to najnowszy nowy film braci Sekielskich, który ukazał problem pedofilii w Kościele katolickim. Jednym z przedstawianych w filmie biskupów tuszujących przestępstwa księży był bp Edward Janiak. Mimo poważny oskarżeń pod jego adresem, duchowny udzieli w sobotę święceń kapłańskich.

Warto przypomnieć, że w najnowszym dokumencie Tomasza i Marka Sekielskich wykazano, że bp Janiak w żaden sposób nie zareagował po tym, jak otrzymał informacje o przestępstwach seksualnych jednego z podlegających mu księży. Pomimo poważnych oskarżeń o tuszowanie sprawy duchowny nie został odsunięty od sprawowania swojej funkcji. Co więcej, jak ustalili dziennikarze Onetu, biskup ma w sobotę przewodniczyć uroczystościom święceń kapłańskich, które odbędą się w katedrze w Kaliszu.

Danuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneDanuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

"Zabawa w chowanego". Bp Janiak udzieli święceń kapłańskich. Mieszkańcy planują kolejny protest przed kościołem

Na ten temat wypowiedzieli się przedstawiciele kaliskiej kurii: - Jest prawdą, że w katedrze święceń będzie udzielał biskup kaliski, a w konkatedrze biskup pomocniczy. Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji. Ksiądz biskup podjął taką decyzję, że święci, więc święci - usłyszeli dziennikarze Onetu. Dodajmy, że abp Wojciech Polak, prymas Polski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży, przesłał zawiadomienie w tej sprawie do Stolicy Apostolskiej. Pismo trafiło już do papieża Franciszka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Ile zarabiają Polacy? Znamy już "granicę bogactwa", GUS podaje konkretną kwotę

Warto przypomnieć, że po premierze "Zabawy w chowanego" mieszkańcy Kalisza wzięli udział w proteście, w którym domagali się o niezapraszanie bp Janiaka na uroczystości miejskie. Przed kaliską kurią protestowało blisko 200 osób.

I tym razem kaliszanie planują pojawić się przed kościołem. - To dla nas kolejny dowód na to, że biskup się nie wycofa, pomimo tych wszystkich podejrzeń i oskarżeń. Myślimy, co z tym zrobić. Nie chcemy zakłócić samych święceń, ale chcemy pojawić się przed kościołem z banerami - powiedziała jedna z mieszkanek Kalisza, cytowana przez Onet.

[Aktualizacja 18:10]

Do sprawy odnieśli się przedstawiciele Biura Delegatury KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

- Biuro Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży zostało poinformowane, że jutrzejszych święceń kapłańskich w Kaliszu udzieli biskup kaliski senior Stanisław Napierała - przekazano w oficjalnym komunikacie.

Ostatecznie zapadła więc decyzja, że biskup Janiak jednak nie wykona swych standardowych obowiązków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Mężczyzna szarpał się z niedźwiedziem, wpadł do wody. Porażające szczegóły akcji na wybiegu
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Wielka niespodzianka dla milionów Polaków. Darmowe przejazdy dla wielu w jeden dzień

Źródło: wp.pl / onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News