"Zabawa w chowanego", dokument braci Sekielskich, z oficjalną datą premiery.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Maja 2020

Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data

"Zabawa w chowanego", czyli drugi dokument braci Sekielskich traktujący o problemie pedofilii w polskim Kościele Katolickim, doczekał się oficjalnej daty premiery. Film obejrzymy już 16 maja o godzinie 10.00.

Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl, premiera dokumentu Tomasza i Marka Sekielskich była planowana na 28 marca. Jego twórcy podjęli jednak decyzję o jego bezterminowym przełożeniu. "Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać", przekazano wówczas w nadesłanych portalowi oświadczeniu.

W ubiegłym tygodniu Tomasz Sekielski poinformował, że wraz z bratem chcą uniknąć sytuacji, w której ich film przepadłby w panującym obecnie "politycznym szumie". Dziennikarz zapowiedział jednak rychłe przekazanie infomacjii o nowej dacie premiery materiału.

Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuZwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuCzytaj dalej

"Zabawa w chowanego" z nową datą premiery

Podczas cotygodniowego cyklu "Sekielski Sunday Night Live" zapowiedziano, że dokument ukaże się 16 maja o godzinie 10 rano na kanale Tomasza Sekielskiego. Podobnie jak w przypadku głośnego "Tylko nie mów nikomu", film zostanie opublikowany bowiem na serwisie YouTube.

– To jest inny film niż "Tylko nie mów nikomu", jest zupełnie inaczej opowiedziany. Są oczywiście łzy i emocje – zapewnił, cytowany przez "Wirtualne Media". Dziennikarz dodał, że "byłby zdziwiony, gdyby materiał przeszedł bez echa".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2.Polacy ruszyli po gotówkę. Padł rekord

Budżet produkcji szacowany jest na około 120 tys. zł. Warto dodać, że bracia Sekielscy planują już nakręcenie trzeciego dokumentu dotykającego problemu pedofilii. Jego premiera planowana jest na 2021 rok. Dziennikarz podkreślił, że największym sukcesem pierwszego dokumentu była zwiększenie świadomości społecznej obywateli.

Przypomnijmy, że filmy realizowane są niemal w całości z pieniędzy zebranych za pośrednictwem internetowej zbiórki. "Hierarchowie polskiego Kościoła nadal nie są gotowi rozliczyć się z pedofilią wśród duchownych. Mimo zachodzących zmian na całym świecie, w Polska nic się w tej materii nie dzieje. A przecież zaniechania sięgają wielu lat wstecz. W tym także całego, przeszło 26-letniego pontyfikatu Jana Pawła II i okresu arcybiskupstwa Karola Wojtyły. W tym czasie działy się straszne dramaty. Najwyższa pora zmierzyć się z prawdą", czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie projektu, przytaczanym przez wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Nie żyje młody motocyklista
    3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
    4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
    5. "Wyeliminujemy się sami". Mocne słowa eksperta profilaktyki zakażeń o kontrowersyjnych wypowiedziach celebrytów
    6. Chiny zablokowały całe miasto przez koronawirusa. Nagły powrót, najwyższy stopień zagrożenia

Źródło: wirtualnemedia.pl