Wyprawka szkolna już niedługo uszczupli portfele milionów polskich rodziców.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Sierpnia 2020

Rodzice mają dość? Co trzeci chce ograniczyć wydatki na wyprawkę szkolną, znamy powód

Wyprawka szkolna już niedługo uszczupli portfele milionów polskich rodziców. Badania wskazują, że blisko jedna trzecia badanych planuje ograniczyć wydatki na tegoroczne przygotowanie dzieci do szkoły. 40 procent respondentów na wyprawkę jednego ucznia zamierza przeznaczyć od 300 do 500 zł.

Szczegóły badania UCE RESEARCH i Grupy BLIX przytacza portal wieleliter.pl. Jak czytamy, mimo że blisko 40 procent ankietowanych wskazuje, że epidemia nie wpłynęła na kwestię środków, jakie przeznaczą na tegoroczną wyprawkę szkolną, blisko jedna trzecia pytanych wskazuje, że przed nowym rokiem szkolnym zamierza ograniczyć wydatki. 22,3 procent uczestników badania wskazało, że przeznaczy na ten cel mniej pieniędzy niż przed rokiem. 9,2 proc. badanych zaznaczyło, że będzie ich "zdecydowanie mniej".

Nagła awantura na antenie w TVN24. Na żywo padły obelżywe słowa i mnóstwo wulgaryzmów, sytuacja, jakiej nie byłoNagła awantura na antenie w TVN24. Na żywo padły obelżywe słowa i mnóstwo wulgaryzmów, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Wyprawka szkolna po koronawirusie

Prezes Grupy BLIX Tomasz Jabłoński wskazał, że w niepewnych, następujących po pierwszej fali koronawirusa czasach Polacy nie zamierzają wydawać więcej pieniędzy, niż to absolutnie niezbędne. Niewykluczone bowiem, że mimo powrotu do szkół od 1 września, część dzieci czeka w tym roku nauka zdalna. – 2/3 badanych opowiedziało się za tym, że wpływ pandemii względem zakupów dla dzieci w nowym roku szkolnym nie ma dla nich większego znaczenia. Jednak blisko 1/3 chce zredukować swoje wydatki w tym zakresie. Można więc założyć, że są to osoby, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu lub tego spodziewają się w najbliższym czasie – przekazał Jabłoński, cytowany przez wspomniany portal.

Przepyszny bigos bez kapusty. Nieszablonowy przepis, który sprawi się zarówno w upały i nie pozostawi nieprzyjemnego zapachu w domuPrzepyszny bigos bez kapusty. Nieszablonowy przepis, który sprawi się zarówno w upały i nie pozostawi nieprzyjemnego zapachu w domuCzytaj dalej

Dr Andrzej Maria Faliński, prezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego, wskazuje z kolei, że badania udowadniają, że wobec grożącej nam jesienią drugiej fali epidemii obywatele czują się zagrożeni utratą pracy bądź obniżeniem zarobków w małych firmach, a lockdown negatywnie wpłynął na ich portfele. 44,7 procent uczestników badania wskazuje jednak, że obniży wydatki na wyprawkę ze zwykłej ostrożności. 22,6 procent respondentów swą decyzję tłumaczyło gorszą sytuacją finansową. 28,1 – mniejszymi potrzebami swych pociech.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe, media dotarły do Tymoteusza Szydło. Wszyscy byli w błędzie? Odkryli ukrywaną tajemnicę?
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Justyna Żyła po rozwodzie spokojnie daje radę. Została z ogromnym majątkiem

– Ludzie zakładają, że nauka będzie prowadzona na odległość, przez Internet. Uważają więc, że potrzeby zmaleją, bo zawsze w domu już coś jest. Moim zdaniem, to jednak mało wiarygodne. Gdyby dokładnie dopytać respondentów, co mają na myśli, to sądzę, że 80% z nich nie umiałoby odpowiedzieć. A jeżeli dziecko chce się normalnie uczyć, to musi mieć wszystko, co jest mu potrzebne. Pewne wydatki są nieuniknione – wskazał dr Faliński.

Zwiększenie wydatków na szkolną wyprawkę zapowiedziało niewiele ponad 8 procent badanych. 20,8 procent na ten moment nie ma zdania na ten temat. 53,8 proc. wskazało, że dziecko będzie miało w tym roku większe potrzeby niż poprzednio. 46,2 zaznaczyło, że zwiększenie wydatków będzie miało silny związek ze wzrostem cen.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mafijny boss na wolności. Wpłacono za niego porażającą kaucję
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Prosto pod koła samochodu wybiegło malutkie dziecko. Skrajna nieodpowiedzialność opiekunów
  4. Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasa
  5. Widzieliście w Polsce coś podobnego? Spot w TVP Info jak w alternatywnej rzeczywistości
  6. Córka Małysza wprawiła w osłupienie. Na zdjęciu wszystko widać

Źródło: wieleliter.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!