Wypadek. PSP ŁowiczŹródło: PSP Łowicz
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Stycznia 2021

Kierowca "spieszył się" i wjechał w grupę żałobników, życie straciły 2 osoby. Dziś mężczyzna oficjalnie usłyszał zarzuty

Dramatyczny wypadek w Złakowie Kościelnym. Dziś, po niezwykle trudnej nocy dla służb, mężczyzna podejrzany o doprowadzenie do tragedii usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Informacje o sprawie przekazał RMF FM.

  • Do wypadku doszło we wtorek, 7 stycznia na terenie Złakowa Kościelnego
  • Kierowca pojazdu marki BMW uderzył w 4 osoby
  • Wstępne śledztwo wykazało, że poszkodowani wracali z pogrzebu. Dwie osoby nie żyją

Złaków Kościelny jest niewielką wsią, położoną na terenie gminy Zduny w województwie łódzkim. 7 stycznia, po zakończeniu uroczystości pogrzebowej grupa 4 żałobników przemieszczała się w kierunku swoich mieszkań. Niespodziewanie doszło do wypadku

Tragiczny wypadek w Złakowie Kościelnym. Sprawcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności

RMF FM podaje, że kierowca samochodu BMW nagle stracił panowanie nad swoim pojazdem, mijając łuk drogi. Pas jazdy miał mu bowiem zajechać inny pojazd. W wyniku incydentu mężczyzna zjechał na chodnik, a następnie zderzył się z żałobnikami. Rzecznik prokuratury przekazał, że mężczyzna "formalnie się przyznał, potwierdził, że jechał bardzo szybko, gdyż spieszył się na spotkanie że znajomymi".

Pozostałe ofiary wypadku zostały przetransportowane do najbliższej placówki ochrony zdrowia. U 66-latka nie odnotowano poważnych obrażeń, jednak 54-latek znajduje się w wyjątkowo poważnym stanie, zagrażającym jego życiu. 

"Dwie z czterech poszkodowanych osób zginęły, a jedna wciąż walczy o życie. Możecie pomóc w tej walce, oddając swoją krew, ale także udostępniając ten post, aby dotarł do jak największej ilości osób. Krew najlepiej oddać w ciągu kilku najbliższych dni, ponieważ liczy się czas" - apelowała jeszcze wczoraj Ochotnicza Straż Pożarna ze Złakowa Kościelnego

PILNE! UDOSTĘPNIJ! Drodzy znajomi i nieznajomi - zapewne większość z Was słyszała o wczorajszym śmiertelnym...

Opublikowany przez OSP Złaków Kościelny Środa, 6 stycznia 2021

Czy wszystkich Polaków czeka wprowadzenie nowych obostrzeń? Rzecznik rządu zapowiedział, co najpewniej się wydarzyCzy wszystkich Polaków czeka wprowadzenie nowych obostrzeń? Rzecznik rządu zapowiedział, co najpewniej się wydarzyCzytaj dalej

Wstępne informacje o przebiegu śledztwa przekazał dziennikarzom RMF FM przedstawiciel oraz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która prowadzi sprawę.

- Dowody wskazują, że przyczyną wypadku było niezachowanie wymaganej staranności i nadmierna prędkość. Szacujemy, że kierujący mógł ją znacznie przekroczyć. Był trzeźwy, badania krwi nie wykazały, by był pod wpływem środków odurzających - przekazał Krzysztof Kopania.

Kierowca BMW usłyszał zarzut z artykułu 177 Kodeksu karnego. "Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" - czytamy.

Dokument zastrzega jednak zwiększenie kary do 8 lat pozbawienia wolności, jeśli zdarzenie drogowe doprowadzi do śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [RMF FM/OSP Złaków Kościelny]