Wybory prezydenckie 2020. O urząd prezydenta zawalczą dwie osoby o takim samym nazwisku.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Grudnia 2019

Duda wystartuje w wyborach prezydenckich. Ale nie Andrzej

Wybory prezydenckie 2020. Pojawiła się nieoczekiwanie nowa kandydatka, o nazwisku...Duda. I choć prezydent Andrzej Duda ponownie wystartuje w wyborach, postać Dudy II wzbudza niemałe zaciekawienie, szczególnie w swoim regionie. Kim jest i z ramienia jakiej partii wystartuje?

Duda - tak ma na nazwisko kolejna osoba, która wystartuje w wyborach prezydenckich. I ku zdumieniu tym razem nie jest mowa o Andrzeju Dudzie, a o pani Jolancie, która podkreśla - "Polska potrzebuje kogoś, kto jest świeży i pozytywnie nastawiony".

wtv.pl - portal informacyjny"Od jakiegoś czasu odbywamy spotkania". Beata Szydło wróci do polskiej polityki?Czytaj dalej

Wybory prezydenckie 2020. Nowa kandydatka o takim samym nazwisku, jak obecny prezydent

Póki co kampania pani Jolanty Dudy ogranicza się jedynie do jednego billboardu i aktywności w mediach społecznościowych. Jednak pani Duda z Chełma jest pełna nadzei i zapału i chce wystartować w wyścigu o fotel prezydencki, rywalizując przy tym z kandydatem PiS o tym samym nazwisku - naszym obecnym prezydentem. Myślicie, że ma szanse?

Jak podaje dziennikwschodni.pl, Jolanta Duda chce sfinansować swoją kampanię z własnych oszczędności. Na billboardzie występuje w czerwonej sukience i promuje się hasłem: "Lubelszczyzna murem za Jolantą! Naszą Kandydatką na Prezydenta RP".

- Jestem z Chełma, tu skończyłam I Liceum Ogólnokształcące. I choć wyjechałam z miasta, to sentyment do szkoły i nauczycieli pozostał. Czasem się jeszcze spotykamy, aby powspominać. Po studiach w Warszawie wraz z mężem wyjechaliśmy do Londynu - przedstawia swoję osobę pani Jolanta Duda. W Londynie pracowała w banku, do Polski wróciła cztery lata temu.

Obserwując aktywność Jolanty Dudy na Facebooku i zwracając uwagę na jej wpisy, można odnieść wrażenie, że jest jej bardzo blisko do polityków PiS - za wzór stawia chociażby aktywność posła Przemysława Czarnka, wicepremiera Jacka Sasina czy europosłanki Beaty Mazurek. Ale zachęca także do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I jak sama deklaruje - w wyborach będzie startować jako niezależna kandydatka.

- Jestem ponad partiami. Uważam, że prezydent nie powinien reprezentować partii, tylko ludzi, bez względu na to, z kim są związani. Takie podziały prowadzą do konfliktów, a ja chciałabym, żeby ludzie byli dla siebie lepsi, nawet o pół milimetra, bo wtedy będzie nam się żyło lepiej - tłumaczy.

- Jestem gotowa, by stanąć na czele państwa i służyć naszej Rzeczypospolitej Polskiej. Z bogatym doświadczeniem będę godnie reprezentować i podnosić rangę Ojczyzny. Siła i mądrość to zasady gwarantujące 100-procentowy sukces - podsumowuje.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Zginęło już 11 osób. IMGW wydało kolejny komunikat, pogoda nie odpuszcza

4. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?

5. „Kevin sam w Nowym Jorku” bez kultowej sceny. Konserwatyści są wściekli

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala