Wybory prezydenckie: Nowe nazwiska na giełdzie
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Listopada 2019

Nowe nazwiska na giełdzie wyborczej. Są zaskoczenia

Wybory prezydenckie odbędą się, najprawdopodobniej, na wiosnę 2020 roku. Co rusz pojawiają się nowe nazwiska potencjalnych kandydatów każdej partii. Niektóre z nich zaskakują.

Co jakiś czas słyszymy o kolejnych nazwiskiach potencjalnych kandydatów na urząd prezydenta, z poszczególnych partii politycznych. Już wiadomo, że z ramienia Konfederacji aż dziewięć osób będzie ubiegać się o start w wewnętrznych wyborach.

Wybory prezydenckie: Konfederacja szykuje się do wyborów i podaje aż 9 nazwisk

Swoją decyzję przedstawiciele Konfederacji ogłosili w poniedziałek na specjalnej konferencji przed Pałacem Prezydenckim. Ogłoszono nazwiska. W prawyborach Konfederacji wystartują: poseł Janusz Korwin-Mikke (prezes partii KORWiN), poseł Konrad Berkowicz (wiceprezes partii KORWiN), poseł Krzysztof Bosak, poseł Grzegorz Braun (prezes partii Korona), poseł Artur Dziambor (wiceprezes partii KORWiN), Paweł Skutecki (poseł Sejmu VIII kadencji), Krzysztof Tołwiński (poseł Sejmu VI kadencji), Jacek Wilk oraz Małgorzata Ziętek-Wielomska.

W końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydenturyW końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydenturyCzytaj dalej

Gorąco także w Koalicji Obywatelskiej

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Wysokich Obcasów", zwolennicy Koalicji Obywatelskiej w roli nowego lidera partii najchętniej widzieliby Borysa Budkę lub Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ku zaskoczeniu daleko za nimi są Grzegorz Schetyna i Donald Tusk.

Preferencje wyborców, co do przewodniczącego partii, na pewno będą brane pod uwagę, przy wystawianiu przez ugrupowanie kandydata na prezydenta. Spekuluje się, że to właśnie Kidawa-Błońska ma największe szanse na wystartowanie w wyborach z ramienia KO. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystosowała nawet specjalne orędzie do Polaków. Czyżby w ten sposób wczuwała się już i przygotowywała do ewentualnej roli prezydenta Polski?

Niedawno sporego zamieszania narobiły wokół siebie także nazwiska takich potencjalnych kandydatów, jak Szymon Hołownia czy, tutaj już żartobliwie, Magda Gessler. Media spekulowały także o Jerzym Owsiaku, Marcinie Matczaku i Adamie Bodnarze. Z ramienia Lewicy natomiast najprawdopodobniej wystartuje Robert Biedroń.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Hołownia prezydentem Polski? 50% Polaków go rozpoznaje, buduje strategię i struktury

2. Jerzy Owsiak nagłaśnia tragedię w jednym z polskich szpitali. Rusza na pomoc

3. Jarosław Jakimowicz dostał pracę w TVP. Wiemy, co będzie robił

4. Myśliwi nie znają granic? Znaleziono żubra z odciętą głową