rafał trzaskowski. (Zd. Il) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (Zd. Il) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Maja 2020

Rafał Trzaskowski chce się bić? W ostrych słowach, nikt się nie spodziewał

Wybory prezydenckie 2020 przed nami, a za nami pewne zmiany i chaos wyborczy. Kilka dni temu doszło do rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z kandydatury o urząd prezydencki. Nowym kandydatem z ramienia KO ogłoszono obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Sytuacja nie została niezauważona i jest szeroko komentowana także na świecie. Co piszą zagraniczne media? Jak oceniają decyzję KO i postać Rafała Trzaskowskiego?

Spore poruszenie w mediach i wśród wyborców wywołała decyzja Koalicji Obywatelskiej o zmianie swojego kandydata na prezydenta. Jak informuje Wirtualna Polska, pojawienie się Rafała Trzaskowskiego w zastępstwie za Małgorzatę Kidawę-Błońską jest szeroko komentowane nie tylko w naszym kraju. Jak oceniana jest ta decyzja oraz sam kandydat?

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Wybory prezydenckie 2020. Jak zagraniczne media oceniają decyzję KO i postać Rafała Trzaskowskiego?

Według niemieckich mediów, za sprawą nowego kandydata KO, kampania wyborcza może zmienić się w ostrą i zaciętą walkę, a sam Rafał Trzaskowski postrzegany jest jako mocny zawodnik. Określają go nawet mianem "fightera" i wojownika na ringu, który będzie się "bił". Warto dodać, że Trzaskowski sam głośno zapowiadał, że "idzie się bić” o silną Polskę.

"Wymiana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na \'fightera\' Rafała Trzaskowskiego zmieni styl kampanii wyborczej na \'brudny\', polecą wióry, a przegrani wylądują na deskach" - pisze niemiecki dziennik "Tageszeitung” (TAZ).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Rekordzista dostaje 22,4 tys. zł emerytury. Prezes ZUS ujawnia sposób na ogromne świadczenie

"Idę się bić” - cytuje Trzaskowskiego warszawska korespondentka "TAZ” Gabriele Lesser, której relacja ukazała się w weekendowym wydaniu dziennika. Dziennikarka uważa, że nominacja Trzaskowskiego jako nowego kandydata KO oznacza "zmianę stylu" kampanii wyborczej i może sporo namieszać. Nadmienia także, że po rezygnacji Kidawy-Błońskiej, od teraz o urząd prezydenta mogą zacząć ubiegać się wyłącznie mężczyźni.

"Polki i Polacy dostaną w najbliższych miesiącach to, czego, jak wynika z sondaży, oczekują od polityków - \'chleba i igrzysk\'. Innymi słowy brudną kampanię wyborczą, podczas której lecą wióry, a przeciwnicy wspaniałego zwycięzcy na końcu znokautowani leżą na deskach" - czytamy w "TAZ”.


ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę

Źródło: Wirtualna Polska / TAZ

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News