Wybory prezydenckie. Zdystansowanie Jarosława Kaczyńskiego kluczem do zwycięstwa Andrzeja Dudy?. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów

Wybory prezydenckie swojej finalizacji doczekają się już za 11 dni, a różnica dzieląca Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego wydaje się doprawdy niewielka. Wobec tego politycy chwytają się wszelkich sposobów mogących zapewnić zwycięstwo ich kandydatowi. Zdaniem "SE" kluczem do zwycięstwa walczącego o reelekcję prezydenta ma być zdystansowanie się Jarosława Kaczyńskiego.

Mimo zaangażowania w kampanię Andrzeja Dudy zdecydowanej większości znaczących członków partii rządzącej wyjątkowo trudno znaleźć w niej jawne ślady udziału prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Swoiste "schowanie" Jarosława Kaczyńskiego może okazać się dokładnie przemyślaną decyzją.

Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegółyJak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegółyCzytaj dalej

Wybory prezydenckie. Walka o wyborców

Jak dotąd jedynym w zasadzie przykładem zaangażowania się Kaczyńskiego w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy było jego wystąpienie podczas Forum Młodych PiS w Lublinie. Kandydat PiS na prezydenta przebywał wówczas w Stanach Zjednoczonych, gdzie miał zbierać punkty, rozmawiając z Donaldem Trumpem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające doniesienia z wesela, 41 osób uległo zakażeniu. Media: Wśród gości był wpływowy polityk PiS
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

Strategia wydaje się mieć pewne uzasadnienie. Powołując się na "Super Express", Interia przytacza szczegóły tzw. tajnego planu prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

"Walczymy w drugiej turze o nowych wyborców, ceniących sobie umiar, dystans, a nasz prezes ma wizerunek polityka dość radykalnego, który świetnie mobilizuje nasz twardy elektorat, ale już niekoniecznie zmobilizuje wyborców Bosaka, Hołowni, czy Kosiniaka-Kamysza", miał wskazać w rozmowie z dziennikiem jeden członków partii rządzącej. Czas pokaże, czy decyzja Jarosława Kaczyńskiego przełoży się na zwycięstwo walczącego o Pałac Prezydencki Dudy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Rogi diabła nad morzem. Sfotografowano niezwykłe zjawisko

Źródło: interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News