Wybory 2020: Szymon Hołownia na prezydenta?
Źródło:youtube.com/Onet News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Listopada 2019

Hołownia prezydentem Polski? 50% Polaków go rozpoznaje, buduje strategię i struktury

Wybory prezydenckie za pasem a na giełda nazwisk potencjalnych kandydatów zaczyna się klarować. Ku zdziwieniu opinii publicznej, odpadł z niej Donald Tusk. Lukę po nim wypełnił właśnie Szymon Hołownia, który, według politykainsight.pl, już niebawem ogłosi swój start w wyborach.

Na liście potencjalnych kandydatów na prezydenta, w wyborach 2020 roku, pojawiały się różne, egzotyczne propozycje. Zaraz po tym, jak Grzegorz Schetyna zadeklarował możliwość wystawienia "kandydata obywatelskiego", media rozpoczęły spekulować o Jerzym Owsiaku, Marcinie Matczaku i Adamie Bodnarze.

Gliński się zapomniał i wygadał? Grozi rychłą likwidacją jednemu z największych portaliGliński się zapomniał i wygadał? Grozi rychłą likwidacją jednemu z największych portaliCzytaj dalej

Teraz na giełdę wkroczył Szymon Hołownia.

Wybory prezydenckie z Szymonem Hołownią?

Dziennikarz, słynący z łączenia wiary z konstruktywną krytyką struktur kościelnych, ma przygotowywać się do startu w wyborach już od dłuższego czasu.

- Przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w ciągu dwóch-trzech tygodni - informuje politykainsight.pl.

Hołownia miał również zamówić badania, z których wynika, że rozpoznaje go co najmniej 50 proc. Polek i Polaków. Dziennikarz miał utworzyć dwa sztaby i mobilizować wolontariuszy w całym kraju.

- W tworzenie kampanii zaangażowani są m.in. ludzie, którzy współpracowali z kandydatami startującymi z list Koalicji Europejskiej i Obywatelskiej w ostatnich wyborach - europejskich i parlamentarnych, opisuje centrum analityczne - dowiadujemy się.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News