Wybory odbyły się zgodnie z planem. Zdjęcie ilustracyjne: Jan Bielecki/EastNews
Źródło: Zdjęcie ilustracyjne: Jan Bielecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Maja 2020

W tej polskiej gminie właśnie zaczęło się głosowanie. Przebiega bez zakłóceń

Wybory w Obrzycku ze względu na koronawirusa podlegały szczególnym środkom bezpieczeństwa. Całe przedsięwzięcie przebiegło spokojnie, a frekwencja może wynieść około 2 tysięcy osób. Jak relacjonuje szef jednej z komisji nawet osoby, które miały obawy stwierdziły, że trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia wobec sposobu organizacji tego głosowania.

Mimo konfliktów wokół sposobu organizacji wyborów prezydenckich w Polsce wciąż odbywają się głosowania uzupełniające na terenie polskich samorządów. Wybieramy w nich głównie nowych zarządców gmin, którzy z różnych powodów przedwcześnie skończyli swoją kadencję. Tym razem do urn poszli mieszkańcy Obrzycka. Mieli oni wybrać swojego nowego burmistrza.

Zamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policjęZamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policjęCzytaj dalej

Wybory przeprowadzone zostały zgodnie z planem

Jak relacjonuje Polsat News, w gminie liczącej 2399 mieszkańców uprawnionych do wzięcia udziału w głosowaniu było 1879. Niedzielne głosowanie trwać będzie do 21, a już teraz frekwencja wyniosła 42%. Przypomnijmy, że dotychczasowy zarządca Obrzycka zrzekł się mandatu, ponieważ został powołany na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego. Swoją nominację otrzymał od premiera Mateusza Morawieckiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po internecie krąży nagranie Mateusza Morawieckiego u Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, że nie ugryzł się w język
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Jak relacjonuje szef komisji wyborczej na łamach Polsat News, jedynym utrudnieniem prac wyborczych jest ograniczenie ilości osób mogących przebywać jednocześnie w lokalu. Jak się okazuje, na jedną komisję przypadały jedynie trzy osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Policja uderzyła w turystów. Kilku już gorzko pożałowało, lepiej uważać
    3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
    4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
    5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
    6. Cejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwu

Źródło: [Polsat News]