Kościół w Bobach. Wikipedia/Epegeiro - own work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Kościół_w_Bobach_3.jpgŹródło: Wikipedia/Epegeiro - own work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Kościół_w_Bobach_3.jpg
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 9 Lipca 2020

Skandal na pogrzebie. Ksiądz agitował nad trumną. Wierni oburzeni

Wierni uczęszczający do kościoła w Bobach w powiecie kraśnicki nie kryją oburzenia. Tamtejszy ksiądz podczas uroczystości pogrzebowych mówił o nadchodzących wyborach prezydenckich i sugerował na kogo katolicy powinni oddać swój głos.

Boby to mała miejscowość w powiecie kraśnickim na Lubelszczyźnie. Jedna z ostatnich uroczystości pogrzebowych w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego zakończyła się skandalem. Wszystko przez agitację proboszcza nad trumną, który nie krył swoich poglądów politycznych. Zdarzenie bardzo oburzyło parafian.

Ksiądz proboszcz poucza parafian w sprawie wyborów

Sprawę proboszcza opisał Dziennik Wschodni, który otrzymał nagranie kazania, które zostało wygłoszone podczas uroczystości pogrzebowych. Duchowny żegnając zmarłą osobę i pocieszając jej bliskich zwrócił uwagę, że przede wszystkim głównym temat powinny być teraz wybory. Odniósł się do apelu metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. „Wystosował taki piękny apel przez internet, żeby ludzie, Polacy, nasi rodacy oddali głos na kandydata, który szanuje boże wartości” – mówił ksiądz proboszcz podczas kazania.

Otwarta agitacja księdza


Metropolity krakowski Marek Jędraszewski w swoim apelu nie krył swoich poglądów na temat drugiej tury wyborów prezydenckich. Duchowny wyraźnie zaznaczył, iż katolicy powinni oddać głos na Andrzeja Dudę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znana prezenterka oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej więzienie2. Prezydent ma koronawirusa. Niepokojące wieści ze świata. Epidemia wymyka się spod kontroli

Podobnie zachował się proboszcz parafii w Bobach. Jak podaje Dziennik Wschodni, obecni na uroczystościach pogrzebowych wierni byli oburzeni zachowaniem księdza, który nie powstrzymał się od agitacji nawet podczas tak ciężkiej dla żałobników chwili. „Kiedy to usłyszałam, to się zdenerwowałem. Nie tylko mnie to zdenerwowało, bo osoba stojąca obok mnie aż zaklękła” – opowiada jeden ze świadków obecnych na pogrzebie.

Źródło: [Dziennik Wschodni, lublin.se.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskoczeń przy bankomatach ciąg dalszy. Nie tylko nowe banknoty wywołały poruszenie, NBP rozwiewa wątpliwości
  2. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Niesamowite nagranie. Pszczoły zwalczają atak szerszenia gotując go na miejscu

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News