Jarosław Gowin. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 8 Lipca 2020

Syn Gowina zagłosuje na Trzaskowskiego. Przedstawił mocne argumenty

Ziemowit Gowin, syn Jarosława Gowina, wypowiedział się na temat drugiej tury wyborów prezydenckich. Syn polityka zdradził, na kogo zagłosuje i dlaczego to zrobi.

Swoje zdanie na temat wyborów prezydenckich Ziemowit Gowin zawarł w wpisie na swoim profilu na Facebooku. Gowin junior zachęca do pójścia na wyboru i zagłosowania na kandydata Koalicji Obywatelskiej.
 

Ziemowit Gowin o wyborach
 

Syn byłego wicepremiera rządu rozpoczął swój wpis od ukazania wagi niedzielnych wyborów. „W niedzielę odbędą się bardzo ważne wybory, od których zależy to, czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego, w którym prawo (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze jakieś) nie ma znaczenia lub jest dowolnie zmieniane pod widzimisię Kaczyńskiego”. Jak sam przyznał, jego wpis jest poradnikiem dla osób, które nie chcą aby PiS wciąż zostawał przy pełni władzy, ale również niechęcią darzą Koalicję Obywatelską. „Głos oddany na Rafała Trzaskowskiego nie jest poparciem dla partii, z której się wywodzi. Jeśli wygra Trzaskowski, to i tak do wyborów parlamentarnych mamy kilka lat, podczas których wszystko się może zmienić, zaś Wy możecie działać/wspierać Wasze partie: Lewicę, Konfederację, PSL itd.” – pisze na swoim profilu Ziemowit Gowin.

Cały wpis gowina juniora można przeczytać tutaj.
 

Ziemowit Gowin w wyborach poprze Rafała Trzaskowskiego
 

Jak sam przyznał, on również nie wierzy Rafałowi Trzaskowskiemu w sprawie wetowania wszystkich ustaw mających na celu podniesienie podatków i sądzi, że kandydatowi Koalicji Obywatelskiej najbliżej jest do Wiosny Roberta Biedronia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowszy sondaż prezydencki. Który kandydat jest "mniejszym złem"? 2. Kinga Duda niespodziewanie u boku ojca? Najnowsze doniesienia nie pozostawiają złudzeń, informuje WP

Syn Jarosława Gowina dodał, że on sam w Polsce nie ma żadnej reprezentacji, dlatego w wyborach zazwyczaj oddaje pusty głos, lub zwyczajnie w nich nie bierze udziału. „System (w którym większość może łamać prawa jednostki) jest dla mnie immanentnie zły. Natomiast pomyśl w ten sposób: tego rodzaju system faktycznie jest kiepski. Ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś (jak PiS) zaczyna wywalać wszystko do góry nogami i z demokracji wilczoplemiennej wyłania się quasi-autorytaryzm” – dodaje Ziemowit Gowin. Na koniec swojego długiego wpisu, młody mężczyzna napisał „(…) no dobra, powiem to: głosujcie na Trzaskowskiego!”

Źródło: [Facebook] 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowszy sondaż prezydencki. Który kandydat jest "mniejszym złem"?
  2. Kinga Duda niespodziewanie u boku ojca? Najnowsze doniesienia nie pozostawiają złudzeń, informuje WP
  3. Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałem
  4. Wydatki Polaków na wakacje. Czy są zbyt duże? Niespodziewane kwoty