Rafał Trzaskowski i Wanda Traczyk-Stawska. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 6 Lipca 2020

Wzruszający apel Wandy Traczyk-Stawskiej. Wiemy na kogo zagłosuje weteranka Powstania Warszawskiego

Uczestniczka Powstania Warszawskiego wygłosiła poruszający apel. Według Wandy Traczyk-Stawskiej, prezydentem powinien być człowiek, który potrafi uszanować każdego obywatela. Weteranka powiedziała, na kogo będzie głosować.

Wanda Traczyk-Stawska tuż przed drugą turą wyborów wygłosiła chwytający za serce apel, który został opublikowany na platformie YouTube. Uczestniczka Powstania Warszawskiego zachęca przede wszystkim do wzięcia udziału w wyborach i oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego.

Wanda Traczyk-Stawska płomienny apel do narodu

Weteranka Powstania Warszawskiego swój apel rozpoczyna od zapowiedzi, iż dla powstańców mogą to być ostatnie wyboru prezydenckie. „My, powstańcy, odchodzimy. Być może widzicie nas tutaj ostatni raz. Więc wysłuchajcie naszego głosu” – rozpoczyna Wanda Traczyk-Stawska. Kobieta w wyborach popiera Rafała Trzaskowskiego, kandydata opozycji. „Żądamy szacunku dla każdego obywatela naszego kraju. Bez względu na jego poglądy, na jego wyznanie, jego seksualną potrzebę. My chcemy żyć w kraju, gdzie wszyscy siebie nawzajem szanują. I potrzebujemy, żebyście zapamiętali, jaką cenę płaci się za utratę wolności. Nie możemy się kłócić.” – nawołuje uczestniczka Powstania Warszawskiego, której wypowiedzi sklejono w spot. Możemy w nim zobaczyć archiwalne zdjęcia z okresu II wojny światowej.


Wanda Traczyk-Stawska nawołuje do zgody

93-letnia kobieta w drugiej części spotu prosi obywateli Polski o udział w drugiej turze wyborów. „Ja bardzo was proszę. Stańmy wszyscy do głosowania szanujmy konstytucję naszą. Tym krajem musi rządzić człowiek, który potrafi rozumieć każdego obywatela i uszanować go” – głosi Wanda Traczyk-Stawska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kampania wyborcza w kościele? Ksiądz miał stwierdzić, że głosowanie na jednego z kandydatów to grzech ciężki 2. Ambasador odpowiedziała na atak Beaty Mazurek na TVN. "Poniżej godności"

Spot został stworzony przez Zuzę Głowacką, Annę Jędrzejewską, Karolinę Gołębiewską i Cezarego Skibiszewskiego. Niektóre fotografie wykorzystane w materiale należą do samej Wandy Traczyk-Stawskiej i niektóre z nich nie zostały jeszcze nigdzie publikowane.

Źródło: [naTemat.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kampania wyborcza w kościele? Ksiądz miał stwierdzić, że głosowanie na jednego z kandydatów to grzech ciężki
  2. Ambasador odpowiedziała na atak Beaty Mazurek na TVN. "Poniżej godności"
  3. Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziach
  4. Rząd musi szukać oszczędności. Co dalej z 500 plus i trzynastą emeryturą?
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News