Nawa kościoła katolickiego. Wikipedia/Tobiii - Own Work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Wnętrze_kościoła_św._Antoniego_Padewskiego_w_Ostrowie_Wlkp.JPGŹródło: Wikipedia/Tobiii - Own Work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Wnętrze_kościoła_św._Antoniego_Padewskiego_w_Ostrowie_Wlkp.JPG
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 6 Lipca 2020

Kampania wyborcza w kościele? Ksiądz miał stwierdzić, że głosowanie na jednego z kandydatów to grzech ciężki

Agitacja wyborcza podczas niedzielnej mszy świętej? Ksiądz miał poinformować parafian, że oddanie głosu na jednego z kandydatów oznacza grzech ciężki i wyklucza ich ze wspólnoty Ludu Bożego. "Jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów".

Jeden z księży z kościoła w Czermnie w województwie świętokrzyskim podczas niedzielnej mszy miał zaapelować do głosowania na Andrzeja Dudę. Miał także powiedzieć, że wybór Rafała Trzaskowskiego w zbliżającej się II turze wyborów to grzech ciężki.
 

Agitacja wyborcza w kościele
 

Portal onet.pl informuje o kontrowersyjnej wypowiedzi księdza z parafii w Czermnie, gdzie podczas niedzielnej mszy duchowny miał nawoływać do głosowania na Andrzeja Dudę w II turze wyborów prezydenckich. O całej sprawie poinformowała parafianka, która zacytowała słowa księdza wygłoszone podczas ogłoszeń parafialnych - "Jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turzey wyborów".
 

Ogłoszenie parafialne opublikowana na stronie kościoła w Czermnie
 

Parafianka, która poinformowała portal Onet o wypowiedzi księdza poprosiła o całkowitą anonimowość. W swoim mailu do redakcji kobieta przytoczyła słowa proboszcza, który podczas ogłoszeń parafialnych miał straszyć wyborców Rafała Trzaskowskiego piekłem i wyłączeniem ze społeczności parafii w Czermnie. Jak się okazało, treść wypowiedzi księdza można znaleźć na stronie internetowej parafii. Dotyczy ona drugiej tury wyborów prezydenckich, które odbędą się już 12 lipca. Andrzej Duda reprezentuje według księdza takie wartości jak: „Bóg, Kościół, tolerancja dla mających inny światopogląd, cywilizacja życia, określenie św. Jana Pawła, ochrona życia człowieka od jego zarania do naturalnej śmierci, ochrona i pomoc chorym i starym”. Z kolei Rafał Trzaskowski został przedstawiony jako symbol „aglomeracji miejskich, ateizmu, niewiary, ubóstwienia człowieka, niszczenia chrześcijaństwa, sianie nienawiści wobec papieża, poparcia aborcji, eutanazji i in-vitro”. Przytaczamy peły tekst ogłoszeń wraz z oryginalną pisownią:

"Kościół i troska o zbawienie człowieka i dobro wspólnoty
W wyborach prezydenta Rzeczypospolitej, stanęliśmy przed wyborem dwóch dróg: pierwsza, reprezentowana, przez obecnego prezydenta , to wybór: 1.Boga, Kościoła, tolerancji dla mających inny światopogląd,2. wybór "cywilizacji życia"/określenie św. Jana Pawła II/tj. ochrona życia człowieka od jego zarania do naturalnej śmierci, ochrona i pomoc chorym i starym. 3. to wybór małżeństwa i rodziny uformowanej przez chrześcijaństwo, które do lat sześćdziesiątych XX wieku bylo istotną częścią cywilizacji Zachodu, to wychowywanie dzieci i młodzieży w placówkach edukacyjnych zgodnie ze światopoglądem i religią rodziców, 4. to opowiedzenie się za grecko-rzymską, judeo- chrześcijańską wizją człowieka(człowiek to byt osobowy ,istota cielesno-duchowa, rozumumna i wolna, zdolna do miłości /eros i agape/ i odpowiedzialności, istota płciowa ; żeńska i męska, 5. to przyznanie ,że każdy obywatel RP może żyć w swojej Ojczyźnie, przynależeć do narodu i być dumnym z jego tradycji i historii, to rozwój cywilizacyjny, ekonomiczno- kulturowy.
Druga droga, reprezentowana przez prezydenta wielkiej aglomeracji miejskiej, to: 1. promowanie ateizmu , agnostycyzmu, ubóstwianie człowieka, niszczenie chrześcijaństwa, szczególnie Kościoła katolickiego, sianie nienawiści wobec papieża, biskupów, kapłanów, osób wierzących ,2. to dalszy postęp " cywilizacji śmierci"to aborcja, eutanazja, in vitro, eksperymenty na ludzkim genomie, 3.to socjo- techniczna manipulacja promująca zwiazki jednopłciowe i różno płciowe/ powodując niestabilną sytuację uczuciowo-psychiczną i duchową dzieci, to popieranie adopcji dzieci przez pary homoseksualne, decydowanie przez dyrektorów i rady pedagogiczne o treściach wychowania światopoglądowego, zwłaszcza w tak delikatnej sferze jak seksualność, 5/ to opowiedzenie za wypaczona wizją człowieka ,min. propagowanie rzekomo naukowej możliwości wielokrotnej zmiany płci, odrzucenia Stwórcy świata i człowieka , człowieka, jako jedynego stworzenia wyposażonego w rozumną duszę i wolę dająca możliwość wyboru dobra lub zła, zdolną do miłości i odpowiedzialności, 5. to poparcie dążenia, do uczynienia jednej społeczności światowej, będącej zlepkiem ludzi bez religii, własnej kultury, historii, ojczyzny i narodu, w zamian za nowy wspanialy ład; uniwersalny neokomunistyczny model polityczno- gospodarczy.

Katolik poprzez akt wyborczy, wybierający zlo, sam stawia się poza Kościołem, to nie tylko grzech ciężki, lecz praktyczne wyłączenie się ze wspólnoty Ludu Bożego. Jest jeszcze jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów.
Nauka KOŚCIOŁA
Kanon 1373 Kodeksu Prawa Kanonicznego, któremu podlega, każdy rzymsko-katolik , ostrzega:
"Kto publicznie wzbudza niechęć lub nienawiść podwładnych względem Stolicy Apostolskiej lub ordynariusza z powodu jakiegoś aktu władzy lub posługi kościelnej albo prowokuje podwładnych do nieposłuszeństwa wobec nich, winien być ukarany interdyktem lub innymi sprawiedliwymi karami.""

 

DZISIAJ GRZEJE: 1. O 20-latku, który z uśmiechem na ustach, w okropny sposób uśmiercił kota, mówiła cała Polska. Właśnie ruszył proces 2. Co się stało? Benedykt XVI nie weźmie udziału w pogrzebie brata

Poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie Fałków wyniosło w pierwszej turze wyborów 74,4 procent, natomiast dla Rafała Trzaskowskiego tylko 9,83 procent. Kuria diecezji radomskiej nie udzieliła jeszcze w tej sprawie komentarza.

Źródło: [Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O 20-latku, który z uśmiechem na ustach, w okropny sposób uśmiercił kota, mówiła cała Polska. Właśnie ruszył proces
  2. Co się stało? Benedykt XVI nie weźmie udziału w pogrzebie brata
  3. Rząd musi szukać oszczędności. Co dalej z 500 plus i trzynastą emeryturą?
  4. Jego utwory znały miliony. Świat właśnie pożegnał Ennio Morricone