Wybory prezydenckie zmusiły Jarosława Kaczyńskiego do szukania sojuszników. Jednym z nich okazał się Jarosław Gowin.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 6 Maja 2020

Pilne oświadczenie Gowina i Kaczyńskiego w sprawie wyborów. Już wszystko jasne

Wybory prezydenckie zmusiły Jarosława Kaczyńskiego do szukania sojuszników. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie wypracował wspólne stanowisko z Jarosławem Gowinem w sprawie terminu i formy przeprowadzenia głosowania.

Jak informuje onet.pl, Jarosław Kaczyński doszedł do porozumienia z Jarosławem Gowinem w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Wspólne stanowisko przesłano Polskiej Agencji Prasowej.

Zadziwiające sceny podczas debaty prezydenckiej w TVP. Sieć obiegają bardzo niepokojące nagraniaZadziwiające sceny podczas debaty prezydenckiej w TVP. Sieć obiegają bardzo niepokojące nagraniaCzytaj dalej

Wybory prezydenckie odbędą się w pierwszym możliwym terminie

"W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach" - czytamy w oświadczeniu przesłanym PAP przez prezesa PiS i lidera Porozumienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?
2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Nie chodzi o wirusa, pojawiło się nowe zagrożenie

"Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" - głosi treść oświadczenia.

Oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina

"Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji" - napisano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: onet.pl / twitter.com/PAPinformacje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News