wybory. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Czerwca 2020

Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę po ekspresowym głosowaniu w Sejmie. Wiemy, co z wyborami

Wybory prezydenckie najprawdopodobniej odbędą się 28 czerwca. Wszystko wskazuje, że scenariusz na którym bardzo zależało PiS uda się wcielić w życie. Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie ustawę dotyczącą ich organizacji.

O podpisaniu ustawy poinformował na swoim Twitterze Błażej Spychalski - Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego. - napisał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Tylko dla osób o mocnych nerwach. Polska policja ujęła mężczyznę, który w niewiarygodny sposób uśmiercił kociętaTylko dla osób o mocnych nerwach. Polska policja ujęła mężczyznę, który w niewiarygodny sposób uśmiercił kociętaCzytaj dalej

Sejm zaakceptował 3 poprawki Senatu

Posłowie przyjęli poprawkę Senatu, zgodnie z którą wybory wyłącznie korespondencyjne na wybranym terenie zagrożonym epidemią zarządzi PKW - na wniosek ministra zdrowia. Wcześniej Sejm chciał, by mógł to samodzielnie zarządzić minister. Przyjęto również poprawkę stwierdzającą, że to marszałek Sejmu określa kalendarz wyborczy w porozumieniu z PKW. Zaakceptowany został także przepis zgłoszony przez senatorów Jana Filipa Libickiego, Ryszarda Bobera i Krzysztofa Kwiatkowskiego, który zakłada wydłużenie pracy komisji wyborczych. Będą one otwarte od 6 do 22.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Odrzucony został kluczowy dla opozycji zapis o wydłużeniu vacatio legis do 6 sierpnia. Tym samym, po podpisaniu ustawy przez Andrzeja Dudę, Prawo i Sprawiedliwość nie ma już żadnych przeszkód by zorganizować wybory 28 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News