wybory. wtv
Źródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Czerwca 2020

Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę po ekspresowym głosowaniu w Sejmie. Wiemy, co z wyborami

Wybory prezydenckie najprawdopodobniej odbędą się 28 czerwca. Wszystko wskazuje, że scenariusz na którym bardzo zależało PiS uda się wcielić w życie. Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie ustawę dotyczącą ich organizacji.

O podpisaniu ustawy poinformował na swoim Twitterze Błażej Spychalski - Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego. - napisał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Tylko dla osób o mocnych nerwach. Polska policja ujęła mężczyznę, który w niewiarygodny sposób uśmiercił kociętaTylko dla osób o mocnych nerwach. Polska policja ujęła mężczyznę, który w niewiarygodny sposób uśmiercił kociętaCzytaj dalej

Sejm zaakceptował 3 poprawki Senatu

Posłowie przyjęli poprawkę Senatu, zgodnie z którą wybory wyłącznie korespondencyjne na wybranym terenie zagrożonym epidemią zarządzi PKW - na wniosek ministra zdrowia. Wcześniej Sejm chciał, by mógł to samodzielnie zarządzić minister. Przyjęto również poprawkę stwierdzającą, że to marszałek Sejmu określa kalendarz wyborczy w porozumieniu z PKW. Zaakceptowany został także przepis zgłoszony przez senatorów Jana Filipa Libickiego, Ryszarda Bobera i Krzysztofa Kwiatkowskiego, który zakłada wydłużenie pracy komisji wyborczych. Będą one otwarte od 6 do 22.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Odrzucony został kluczowy dla opozycji zapis o wydłużeniu vacatio legis do 6 sierpnia. Tym samym, po podpisaniu ustawy przez Andrzeja Dudę, Prawo i Sprawiedliwość nie ma już żadnych przeszkód by zorganizować wybory 28 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności