wybory. Jan BIELECKI/East News
Źródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 1 Maja 2020

Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

Wybory korespondencyjne pod znakiem zapytania. Właśnie ujawniono, że pracownik zajmujący się przygotowaniem pakietów wyborczych jest zarażony koronawirusem SARS-Cov-2. Oznacza to, że materiały mogą być skażone.

Informacja jaką podał TVN24, została już potwierdzona przez sanepid. Chodzi o firmę EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Wybory koresponendencyjne: czy karty są niebezpieczne?

Do informacji odniosła się również w oświadczeniu sama spółka: "28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu" - potwierdził w czwartek zarząd EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. "Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników" - czytamy w oświadczeniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Jaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodów

Informacje o zakażeniu pracownika piotrkowskiej firmy potwierdziła Urszula Sztuka-Polińska z łódzkiego sanepidu, zapytanie wysłał do instytucji senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Według informacji sanepidu chory trafił już do szpitala, wszystkie osoby, które miały z nim kontakt będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę. Na tę chwilę nie ma informacji czy zakażony miał bezpośredni kontakt z pakietami wyborczymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Nowe miejsca gdzie można biegać bez maseczki. Świetna wiadomość
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Znoszą zakaz, genialna wiadomość dla Polaków. Wielu czekało na tę chwilę od grudnia

Źródło: TVN24