wuhan. HECTOR RETAMAL/AFP/East News
Źródło: HECTOR RETAMAL/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 21 Maja 2020

Stało się, Wuhan podjęło przełomową decyzję. Chodzi o zakaz jedzenia zwierząt

Wuhan: władze podjęły decyzję o wprowadzeniu całkowitego zakazu jedzenia dzikich zwierząt, a także polowania na nie. 11-milionowe miasto stało się pierwszym ogniskiem epidemicznym wirusa SARS-Cov-2.

W środowisku naukowym jak dotąd dominuje pogląd, że wirus przeniósł się na człowieka z dzikich zwierząt, być może na wuhańskim targowisku, na którym nimi nielegalnie handlowano. Najprawdopodobniej do transmisji doszło z powodu spożycia przez kogoś zupy z zakażonego nietoperza, niepoddanej wystarczającej obróbce cieplnej (wirus ginie po 30 minutach w temperaturze powyżej 60 stopni). To nadal nie zostało jednak jednoznacznie potwierdzone.

Skandal w Radiu Zet, miał być wywiad z Latkowskim. Beata Lubecka nagle wyszła ze studiaSkandal w Radiu Zet, miał być wywiad z Latkowskim. Beata Lubecka nagle wyszła ze studiaCzytaj dalej

Wuhan: zdecydowana reakcja władz

Decyzja o tymczasowym zakazie handlu dzikimi zwierzętami na poziomie centralnym oraz jego zdecydowanej egzekucji przez policję zapadła już w lutym. Wydana przez chiński parlament ustawa na ten temat jest właśnie doprecyzowywana na poziomie lokalnym przez władze poszczególnych prowincji. Zgodnie z wydanym w środę komunikatem władz Wuhan nowe przepisy mają obowiązywać co najmniej przez pięć lat. Jednocześnie zapowiedziano zdecydowane działania mające na celu ukrócenie wszystkich form łamania nowego prawa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeni
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

W prawie przewidziano wyjątki jedynie dla badań naukowych, regulowania populacji zwierząt, monitorowania chorób zakaźnych oraz bliżej nieokreślonych innych szczególnych okoliczności. - Hodowla dzikich zwierząt będzie poddana ścisłemu nadzorowi i nie będzie dozwolona w celach konsumpcyjnych - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie władze zapowiedziały wprowadzenie rekompensat pieniężnych dla wszystkich rolników, których nowe prawo pozbawi możliwości hodowli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowa liczba zachorowań w ciągu doby - WHO bije na alarm
  2. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Kiedy spotkamy się swobodnie w większej grupie znajomych? Padł jeden warunek

Źródło: TVP.info